foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Dnia 13.02.2019 r. w Zespole Szkół w Lipnie odbył się  GMINNY FINAŁ MISTRZOSTW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W WARCABACH KLASYCZNYCH.   Wszystkie szkoły reprezentowało prawie 40 uczniów w  kategorii klas I-IV  oraz V-VIII. Rozgrywki były prowadzone  systemem każdy z każdym oraz drużynowo.                                                                                               

W kategorii klas I-IV dziewczynek na podium znalazła się Antonina Wideł zajmując II miejsce.                                                                                                           

W kategorii klas I-IV chłopców na podium  znaleźli się Mateusz Wysokiński na I miejscu oraz Kacper Stachowiak na III miejscu. 

W kategorii klas V-VIII dziewczyn na podium znalazła się Zuzanna Ruta zajmując I miejsce, Aleksandra Walkowska na II miejscu oraz Jagoda Przybylska na III miejscu.                                                                                                   

W kategorii klas V-VIII chłopców na podium  znaleźli się Adam Janowicz na I miejscu oraz  Jakub Janowicz na II miejscu .

Drużynowo ze wszystkich szkół zajęliśmy I miejsce, SP Goniembice II miejsce, SP Górka Duchowna III miejsce, SP Wilkowice IV miejsce. 

Medale, puchary , dyplomy oraz słodki poczęstunek ufundował Uczniowski Klub Sportowy ,,Roszada" Lipno. Zawody przeprowadził pan Zbigniew Myszuk - sędzia i organizator oraz pani Kinga Stachowiak - współorganizator. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Kinga Stachowiak

[FOTORELACJA]

gw2019

12 lutego 2019 roku uczniowie klas 7 a i 7 b pod opieką pani Kingi Stachowiak i pani Iwony Gołąbki odwiedzili firmę ALVO w Śmiglu. Na progu firmy powitał uczestników wycieczki  pan Roman Stachowiak,  który wraz  z innymi pracownikami oprowadził nas  po halach firmy.

Uczniowie zapoznali się ze specyfiką  pracy firmy, poznali różne zawody takie jak  konstruktor, handlowiec, pracownik marketingu, technolog, pracownik działu zakupu, logistyk, operator wypalarki laserowej, operator pras krawędziowych, spawacz, monter, elektryk, ślusarz, tokarz, frezer, elektronik, informatyk, pracownik magazynu oraz kontroler jakości .  Dowiedzieli się jak ważne jest przestrzeganie zasad BHP podczas wykonywanej pracy. Dzięki uprzejmości pana  Romana Stachowiaka uczniowie obejrzeli prezentację  multimedialną firmy, zobaczyli do jakich krajów całego świata  docierają  produkty . 

Wszyscy uczestnicy wrócili do szkoły pełni wrażeń i nowych doświadczeń.
Uczniowie wraz z opiekunami serdecznie dziękują właścicielom firmy ALVO  za  możliwość poznania tak wielu zawodów, miłą atmosferę i wspaniałą gościnność. 

Kinga Stachowiak, Iwona Gołąbka

[FOTORELACJA]

alvo

11 lutego 2019 roku podsumowaliśmy wyniki ogólnopolskich konkursów przedmiotowych, w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Na szczególne wyróżnienie zasługują ZOFIA KOCZOROWSKA, uczennica klasy VII b, która zajęła wysokie, 14 miejsce,  w skali ogólnopolskiej w konkursie matematycznym „Olimpus” oraz JĘDRZEJ WOJCIECHOWSKI, uczeń klasy V a, który uplasował się na 4 miejscu w województwie wielkopolskim w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Humanistyczny”. Swoje dyplomy odebrali również pozostali uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpus” z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i przyrody oraz uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Humanistyczny”.

Udział w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych „Olimpus” to ciekawe urozmaicenie zajęć lekcyjnych i okazja do wykorzystania zdobytej wiedzy. W jesiennej edycji do konkursów z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i przyrody przystąpiło łącznie 54 uczniów z klas IV – VIII. Niektórzy sprawdzili swoją wiedzę z kilku dziedzin.

„Olimpus” promuje uczniów wykazujących zainteresowania różnymi dziedzinami i posiadających wszechstronną wiedzę. Olimpiady przedmiotowe sprawdzają stan wiedzy uczniów na poziomie ogólnopolskim przez zewnętrzną komisję egzaminacyjną. Uczniowie o najlepszych wynikach w skali kraju otrzymują dyplomy laureata.

W Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Humanistyczny” sprawdzającym umiejętność czytania ze zrozumieniem, a także wiedzę z gramatyki, literatury i kultury języka polskiego udział wzięło 26 uczniów naszej szkoły z klas IV – VII i 3 gimnazjum.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do zmierzenia się z wyzwaniem w przyszłym roku szkolnym.

Szkolni organizatorzy

[FOTORELACJA]

aldona podsumowanie

Pan ZBIGNIEW MYSZUK trener UKS „Roszada” Lipno został laureatem 40 Plebiscytu „Panoramy Leszczyńskiej” na najpopularniejszych sportowców i trenerów regionu leszczyńskiego. Pan Zbigniew Myszuk znalazł się w „Złotej Piątce” wybranej spośród 60 trenerów naszego regionu już po raz drugi.

Pan Zbigniew całe swoje życie poświęca na swoją pasję, jaką są warcaby. Każdą wolną chwilę poświęca na treningi, szkolenia, warsztaty i turnieje, a Jego wychowankowie zdobywają zaszczytne miejsca nie tylko na mistrzostwach w kraju, Europie, ale również na świecie. Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że za rok znów ujrzymy Pana wśród laureatów.

plebiscyt2019

Podczas zimowych ferii (w dniach 14 - 16 stycznia 2019 roku) w Zespole Szkół w Lipnie odbyły się trzydniowe „warsztaty kreatywno – profilaktyczne". Grupa 40 uczniów z klas IV-VII bardzo intensywnie rozpoczęła swój zimowy wypoczynek. Metodami aktywnymi odkrywali istotę zdrowego stylu życia. Przyglądali się różnym niebezpieczeństwom, szukali alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Wesoło bawili się na sali gimnastycznej podczas zabaw z kolorową chustą Klanzy. Wspólne prace plastyczne i graficzne stanowiły podsumowanie zdobytych informacji. Dzieła powstałe podczas ferii zdobią korytarze naszej szkoły. Zachęcamy do ich obejrzenia. Wielu wrażeń dostarczył wyjazd do kina. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa oraz drobny upominek.

Alicja Nosek

[FOTORELACJA]

alawarsztaty

W styczniu odbyły się dwa spotkania KMO. Na pierwszym spotkaniu głównym bohaterem była woda, jako ciecz i jej postać stała, czyli lód. Zastanawialiśmy się m.in., czy można podnieść kostkę lodu za pomocą nitki i soli? Oczywiście, że można!!! Podpowiemy wam jak to zrobić… do szklanki nalejcie wodę, włóżcie kostkę lodu. Potem zamoczcie w wodzie koniec nitki i posypcie go solą. Po minucie…. zresztą sami spróbujcie!

Na drugim spotkaniu bohaterem był ulubiony w KMO balon. Tym razem sprawdzaliśmy, czy pęknie, gdy na nim usiądziemy lub gdy na nim staniemy. Rekord to 9 osób, które stanęły na platformie, pod którą było kilka balonach. Jak nie wierzycie to zobaczcie na zdjęciach. Obaw było co nie miara, a hałasu jeszcze więcej.

Nie myślcie sobie, że wszystko nam wychodzi. Ale jak doświadczenie się nie udaje, wtedy zastanawiamy się, co poszło nie tak i próbujemy dalej.

Opiekunki KMO: K.Frach, I.Kaczmarek

[FOTORELACJA]

kmostyczen

Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie bardzo aktywnie zbiera pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez całe popołudnie, w niedzielę - 13.01.2019r., sala tętniła życiem. Były koncerty, pokazy, licytacje i pyszne ciasta w kawiarence. A pieniądze z puszek wolontariuszy zasilą konto WOŚP.

Również uczniowie z naszej szkoły wsparli akcję Jurka Owsiaka, nie tylko jako wolontariusze, ale Kółko Taneczne „Gwiazdeczki” zaprezentowało kilka układów tanecznych. Zostało one wsparte przez starsze koleżanki z klasy VI. Wielu uczniów i uczennic utalentowanych muzycznie z naszej szkoły zaśpiewało dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bo pomaganie jest dziecinnie proste.

Kinga Stachowiak

[FOTORELACJA]

owsiak2019

Nasza szkoła to nie tylko lekcje, klasówki i oceny - to także miejsce, w którym staramy się wychodzić naprzeciw zainteresowaniom uczniów, proponując im szereg dodatkowych zajęć i atrakcji, dzięki którym mogą rozwijać swoje pasje, ale też spędzać czas w dobrym towarzystwie, robiąc coś przyjemnego.

Z tego właśnie powodu, z inicjatywy nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej: pani Katarzyny Frach, Izabeli Kaczmarek, Weroniki Adamiak, Natalii Ornoch oraz pani Sabiny Wagner, w piątek, 11 stycznia 2019r., tuż przed feriami, został zorganizowany WIECZÓR FILMOWY dla uczniów klas I-III.

O godzinie 17.00 zaopatrzeni w karimaty, poduszki, przytulanki i inne przedmioty pozwalające wygodnie oglądać film, uczniowie udali się do sal lekcyjnych, które zamieniły się w sale kinowe, gdzie odbyły się projekcje filmów „Paddington 2”, „Vaiana - skarb oceanu”, „Zakochany wilczek”. Aby uczniowie poczuli się jak w prawdziwym kinie nie mogło zabraknąć popcornu, a w przerwie uczniowie mieli okazję posilić się smakowitą pizzą i lepiej się poznać rozmawiając na wszelkie tematy. Dobra zabawa i integracja trwały aż do 20.00. Wychodząc ze szkoły wielu uczniów już pytało, kiedy następny tak wspaniały wieczór w szkole.

Organizatorki: K.Frach, I.Kaczmarek, W.Adamiak, S.Wagner, N.Ornoch

[FOTORELACJA]

kino2019

Dnia 10 stycznia 2019r. w klasach pierwszych, absolwentka naszej szkoły, a obecnie studentka pedagogiki i doradztwa zawodowego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Monika Skorupka, przeprowadziła prelekcje.

W klasie IA odbyła się prelekcja na temat zdrowego stylu życia. Pani Monika skupiła się głównie na przybliżeniu uczniom zasad prawidłowego odżywiania się. Dzieci miały możliwość obejrzeć ciekawą prezentację multimedialną związaną ze zdrowym stylem życia.

Natomiast w klasie IB, studentka przeprowadziła prelekcję o tym, jak dbać o naszą planetę Ziemię. Pani Monika szczegółowo omówiła dzieciom segregację śmieci, zasady wyrzucania odpadów, dbania o swoje najbliższe otoczenie. Dzieci okazały się prawdziwymi przyjaciółmi przyrody. Ochoczo wymieniały swoje pomysły jak należy dbać o czystość w lesie, parku i każdym innym miejscu, a także zapewniały, iż tak postępują. Na koniec wzorowo wypełniły ekologiczną krzyżówkę. Brawo!

Dziękujemy Pani Monice Skorupce za wizytę i do zobaczenia:)

Wychowawcy klas I: A.Linke, I.Kaczmarek

[FOTORELACJA]

skorupa

Dnia 8.01.2019r. odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Warcabach Klasycznych. Mistrzostwa odbyły się w 4 kategoriach, w których startowało po 8 zawodników.

Oto wyniki:

KATEGORIA: DZIEWCZĘTA KLASY I-IV

I MIEJCSE – Wideł Antonina /awans do zawodów gminnych i powiatowych/

II MIEJSCE – Wideł Zofia /awans do zawodów gminnych i powiatowych/

III MIEJSCE – Różycka Oliwia /awans do zawodów gminnych i powiatowych/

IV MIEJSCE – Grobelna Maria

V MIEJSCE – Nowak Maria

VI MIEJSCE – Kaczmarek Zofia

VII MIEJSCE – Moder Sonia

VIII MIEJSCE – Kaźmierczak Łucja

KATEGORIA: CHŁOPCY KLASY I-IV

I MIEJCSE – Wysokiński Mateusz /awans do zawodów gminnych i powiatowych/

II MIEJSCE – Stachowiak Kacper /awans do zawodów gminnych i powiatowych/

III MIEJSCE – Paluszak Dorian /awans do zawodów powiatowych/

IV MIEJSCE – Stachowiak Jakub

V MIEJSCE – Toboła Mateusz

VI MIEJSCE – Kubiak Bartosz

VII MIEJSCE – Danek Franek

VIII MIEJSCE – Grzęda Mikołaj

KATEGORIA: DZIEWCZĘTA KLASY V-VIII

I MIEJCSE – Walkowska Aleksandra /awans do zawodów gminnych i powiatowych/

II MIEJSCE – Przybylska Jagoda /awans do zawodów gminnych i powiatowych/

III MIEJSCE – Kamieniarz Hanna

IV MIEJSCE – Nowak Weronika

V MIEJSCE – Jakubiak Katarzyna

VI MIEJSCE – Okoniewska Oliwia

VII MIEJSCE – Grześkowiak Karolina

VIII MIEJSCE – Karpińska Martyna

KATEGORIA: CHŁOPCY KLASY V-VIII

I MIEJCSE – Janowicz Jakub /awans do zawodów gminnych i powiatowych/

II MIEJSCE – Janowicz Adam /awans do zawodów gminnych i powiatowych/

III MIEJSCE – Adler Jan /awans do zawodów powiatowych/

IV MIEJSCE – Waligóra Grzegorz

V MIEJSCE – Juskowiak Maciej

VI MIEJSCE – Nowak Mateusz

VII MIEJSCE – Juskowiak Marcel

VIII MIEJSCE – Biały Kamil

Wszystkim zawodnikom gratulujemy! A uczniom, którzy zakwalifikowali się do zawodów gminnych i powiatowych życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki!

Sędzia Polskiego Związku Warcabowego: Zbigniew Myszuk

Organizator: Kinga Stachowiak

[FOTORELACJA]

war2019

Hartowanie organizmu, to ważny element naszego życia. Trzeba korzystać z pięknej, zimowej pogody i spędzać czas na dworze. Uczniowie klasy IB oraz uczniowie klas IV i V z radością skorzystali z możliwości spędzenia lekcji WF-u na świeżym powietrzu. Było wspólne lepienie bałwanów, rzucanie śnieżkami, rzeźbienie aniołków i oczywiście … hartowanie organizmu, by w przyszłości być silniejszymi i zdrowszymi.

Izabela Kaczmarek, Kinga Stachowiak, Jarosław Zielonka

[FOTORELACJA]

zimawf

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.