foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Szanowni rodzice dzieci klas pierwszych

           Uprzejmie informujemy, że dokonany został podział dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną naukę w klasach pierwszych szkoły podstawowej.

            Z uwagi na liczbę złożonych wniosków utworzone zostaną dwie klasy - klasa „a” rozpoczynająca zajęcia o godzinie 800 oraz klasa „b” rozpoczynająca zajęcia o godzinie 855.

            W większości Państwa wniosków została umieszczona prośba o to, by dzieci uczęszczały na zajęcia na godzinę 800. Niestety ze względów logistycznych nie mamy możliwości utworzenia dwóch klas pierwszych rozpoczynających zajęcia o tej samej godzinie, dlatego też nie w każdym przypadku udało nam się przychylnie ustosunkować
do Państwa prośby. Jednocześnie informujemy, że jeżeli konieczne jest, by dziecko wcześniej przybyło do szkoły, istnieje możliwość (po wcześniejszym wypełnieniu odpowiedniego wniosku) skorzystania ze świetlicy szkolnej. Postaramy się, by czas spędzony przez pierwszaka w świetlicy przed lekcjami, nie był czasem straconym.

Informację do której klasy zostało przydzielone Państwa dziecko można uzyskać w sekretariacie szkoły.

pierwszaki

17 czerwca 2019 roku uczniowie klasy IVb, Va, Vb oraz VIIa  wraz z opiekunkami  udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy.  Wcześnie rano zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Placu Zamkowym, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po najciekawszych miejscach, zapoznał z ich historią, którą wzbogacał o fascynujące anegdoty. Na Starym Mieście mieliśmy okazję zobaczyć pomnik Warszawskiej Syrenki, a następnie pomnik Małego Powstańca. Pomaszerowaliśmy ulicami Krakowskiego Przedmieścia pod Pałac Prezydencki i na Plac Piłsudskiego, by zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Mogliśmy się przekonać, że Warszawa to niezwykłe miasto nie tylko ze względu na burzliwe losy lecz także ze względu na wyjątkowe piękno wielu miejsc.

Zmęczeni, ale szczęśliwi nie mogliśmy się doczekać wizyty w niewątpliwie jednym z najważniejszych punktów naszej wycieczki - w Centrum Nauki Kopernik, gdzie spędziliśmy miło czas na zabawie i różnych doświadczeniach. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.

Na koniec pierwszego dnia udaliśmy się na spacer po ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Po pełnym wrażeń dniu pojechaliśmy autokarem na zasłużony odpoczynek do hotelu, który także okazał się pięknym obiektem i miło spędziliśmy w nim czas.

Drugiego dnia zwiedziliśmy wnętrza Zamku Królewskiego. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym oraz część muzealną zamku.

Kolejnym również ważnym dla uczestników punktem wycieczki był taras widokowy na Stadionie Narodowym. Wielu z nas to przecież kibice piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu.

Następnie udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Pałac na Wyspie oraz pomnik Fryderyka Chopina. Uczestnicy wycieczki zachwycali się także florą i fauną tego parku. Wspólnie udaliśmy się na pyszne lody.

Po smacznym obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną do Lipna, gdzie na każdego czekali z utęsknieniem rodzice.

J. Cieślak, I. Gołąbka, S. Wagner

[FOTORELACJA]

wars2019

Dnia 19.06.2019 odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni oraz rodzice i uczniowie. Podziękowania i życzenia udanych wakacji złożyła wszystkim pani dyrektor Aldona Ginter. Swoje słowa skierowała także do zebranych Przewodnicząca Rady Gminy Lipno pani Joanna Płonka. Uroczystość podzielona została na dwie części: najpierw swoje świadectwa i nagrody odebrali uczniowie klas 1-6, a następnie uczniowie klas siódmych oraz kończący naszą szkołę ósmoklasiści i gimnazjaliści.

Zakończenie roku to moment, w którym możemy podsumować całoroczną pracę i nagrodzić tych, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, a swoim zachowaniem dawali przykład innym. Wyróżnieni uczniowie odebrali na scenie swoje nagrody i świadectwa. Tytuł „Małej Sowy” zdobyła w tym roku uczennica klasy trzeciej Marta Łatka. Tytuł i statuetkę „Złotej Sowy” otrzymali: Zuzanna Ruta, Aleksandra Walkowska, Jakub Jankowski, Maciej Stachowiak.

Nagrodę Rady Pedagogicznej przyznano Maciejowi Stachowiakowi.

We wtorek 18.06.2019 nagrody i dyplomy otrzymali uczniowie, którzy reprezentowali szkołę w różnych konkursach i zawodach, angażowali się w różne działania szkoły i pracowali w kołach zainteresowań. Na koniec swoje świadectwa ukończenia szkoły podstawowej otrzymali uczniowie klas ósmych, którzy żegnając się ze szkołą, złożyli uroczyste ślubowanie. Nastąpiło również uroczyste przekazanie sztandaru szkoły podstawowej uczniom klas siódmych.

Uroczystość uświetnił także pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Ernesta Welsanta z partnerką.

Następnie uczniowie rozeszli się do klas, aby odebrać świadectwa oraz pożegnać się z wychowawcami i rówieśnikami.

Rok szkolny 2018/2019 dobiegł końca. Wszystkim życzymy więc udanego i bezpiecznego wakacyjnego odpoczynku.

Ewelina Zajdel -Klara

[FOTORELACJA]

koniec2019

 

W tym szczególnym dniu nie zabrakło również podziękowań dla nauczycieli kończących pracę w naszej szkole: dla pani MAŁGORZATY ADAMCZAK - nauczycielki matematyki, dla pana BARTOSZA GROBELNEGO – polonisty, który od 1.09.2019r. rozpocznie pracę w Szkole Podstawowej w Goniembicach, dla pana JAROSŁAWA ZIELONKI – nauczyciela wf-u, który wygrał konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach i dla pana MARKA MAJCHRZAKA, który odszedł na zasłużoną emeryturę. Serdecznie dziękujemy!!!

czas2019

13 czerwca klasy Ia I IIa były na wycieczce klasowej w Osiecznej.

            Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie osieckich wiatraków w muzeum Młynarstwa. Dzieci tam dowiedziały się jak dawniej mielono zboże na mąkę, jak wyglądała praca młynarza i jakie wykorzystywano do tego celu narzędzia.

            Pan przewodnik opowiedział także krótką historię o Powstaniu Wielkopolskim i Bitwie Osieckiej, która rozegrała się pod wiatrakami.

            Po tej ciekawej lekcji historii udaliśmy się pieszo nad jezioro. Tam urządziliśmy sobie piknik. Bawiliśmy się także w różne gry i zabawy. Największą frajdę sprawiały nam zabawy w wodzie.

            Wyjazd uważamy za ciekawy i udany.

Opiekunowie:

A.Linke, J.Sędłak, K.Kamieniarz-Szymczak

[FOTORELACJA]

OSIECZNA1A2A

Chociaż wakacje już tuż, tuż… to jednak niektórzy z naszych uczniów pracują sumiennie do samego końca.   Tak było w przypadku MARYSI SKORUPIŃSKIEJ, która pod koniec roku szkolnego wzięła udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie i ekologicznie przez powiat leszczyński”. Organizowany był on przez Miejską Komedę Policji w Lesznie. W tym konkursie wzięli udział uczniowie klas IV, ale to właśnie Marysi udało się zdobyć I miejsce. Wcześniej uczniowie brali udział w spotkaniu z policjantami, którzy przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze. Następnie zaprosili uczniów do wykonania prac na ten temat. Powstało wiele ładnych rysunków, które z etapu szkolnego zostały przekazane na etap powiatowy. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 14 czerwca w Starostwie Powiatowym w Lesznie. Maria Skorupińska zdobyła I MIEJSCE i wygrała rower oraz kask rowerowy. Bardzo Jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Justyna Sędłak

MARIAROWER

14 czerwca uczniowie klasy I B, II B i III A wzięli udział w Dniu Pustej Klasy. Ten dzień jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu.

Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Zachęcić nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie.

Dzień Pustej Klasy jest okazją do przełamania tych barier. W terenie każdy uczeń i uczennica może wyjść ze swojej ciasnej szufladki, a nauczyciel dostaje wyjątkową szansę spojrzenia na swoich uczniów świeżym okiem.

Wykorzystałyśmy tę okazję! Dałyśmy dzieciom pole do popisu, niech nas zaskoczą. Komunikowałyśmy się z nimi inaczej niż w szkole – zamiast edukować – po prostu rozmawiałyśmy o tym co ich interesuje, co jest aktualne, o czym czytają w Internecie, albo po prostu dałyśmy swobodę biegania i wszyscy mieliśmy tego dnia dobrą zabawę.

I.Kaczmarek, K.Frach, N.Ornoch

[FOTORELACJA]

bezklasy2019

W dniu 10 czerwca porzuciliśmy szkolne ławki i ruszyliśmy w kierunku Wrocławia. Dlaczego tam? Bo we Wrocławiu jest takie miejsce, które nazywa się Centrum Wiedzy o Wodzie HYDROPOLIS. Tam dowiecie się wszystkiego o wodzie, skąd się wzięła i gdzie jest obecna. Jaki kolor ma śnieg? Wydaje się, że biały! Czy niedźwiedź polarny naprawdę jest biały? Tam wam to wyjaśnią!!! Na warsztatach naukowych wykonywaliśmy w grupach globusy. Wiedza wiedzą, ale ile zabawy było z przechodzeniem przez kurtynę wodną. Niedaleko Hydropolis jest stacja kolejki linowej POLINKA. I tam nas nie zabrakło! To było wrażenie, gdy jechaliśmy nad rzeką Odrą nad płynącymi po niej statkami wycieczkowymi. Niektórzy uczniowie się bali, pani Kasia też, ale strach jest po to, aby go pokonywać…! Tą kolejką studenci Politechniki Wrocławskiej przemieszczają się na zajęcia. Kto wie, może wśród nas jest przyszły student tej uczelni. Rodzice by się cieszyli! Na zakończenie obowiązkowo McDonald´s. Polecamy tę wycieczkę gorąco!

   Uczniowie klasy 1 b, 2b i niektórzy z 3a

z wychowawcami: K.Frach, I.Kaczmarek, N.Ornoch

[FOTORELACJA]

polinka

W dniach 3 – 5 czerwca 2019r. czterdziestu czterech uczniów z klas: Vc, VIa, VIb, VIIa, VIIb i VIIIa wzięło udział w wycieczce szkolnej do Krakowa, Zakopanego i Wieliczki.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kraków. Wędrówkę po mieście Kraka rozpoczęliśmy od siedziby polskich władców - Wawelu. W Katedrze Wawelskiej poznaliśmy dzieje tej zabytkowej budowli, a w jej podziemiach obejrzeliśmy Groby Królewskie i nagrobki wybitnych Polaków. Natomiast na wieży katedralnej mieliśmy okazję obejrzeć słynny „Dzwon Zygmunta”. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie renesansowego dziedzińca Wawelu, siedziby Collegius Maius. Spacerując uliczkami Krakowa poznaliśmy historię Barbakanu, Bramy Floriańskiej, Sukiennic oraz Kościoła Mariackiego.

Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w Zakopanem. Wędrując urokliwą Doliną Kościeliską poznawaliśmy historię polskich Tatr oraz zasady, jakie obowiązują w górach. A wszystko to, w ciekawej, barwnej opowieści zostało nam przedstawione przez przewodnika górskiego. Na zakończenie naszej pieszej wędrówki po górach delektowaliśmy się owczymi oscypkami, wytwarzanymi tradycyjną metodą przez baców. W Zakopanem zwiedziliśmy również Sanktuarium na Krzeptówkach, skocznie narciarską oraz spacerowaliśmy reprezentacyjną ulicą Zakopanego, czyli Krupówkami. Po dniu pełnym wrażeń, wieczorem odpoczywaliśmy na basenach w kompleksie: „Gorący Potok” w Szaflarach.

Ostatni dzień wycieczki przeznaczony został na zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Wieliczce. Ubrani w specjalne kombinezony, zaopatrzeni w latarki i maski udaliśmy się do podziemnych korytarzy kopalni soli, gdzie poznaliśmy historię żup solnych oraz sposób wydobywania soli w dawnych wiekach. Na własnej skórze poznaliśmy, jak ciężka była praca górników, ponieważ niektóre ich czynności musieliśmy sami wykonać.

Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domów.

Opiekę nas nami w trakcie wycieczki sprawowali:

p. Józef Gabryś, p. Kinga Stachowiak, p. Iwona Lorenc –Zimniak.

[FOTORELACJA]

krak2019

7 czerwca, członkowie KLUBU MŁODEGO ODKRYWCY „CIEKAWI ŚWIATA” z klasy Ib, IIb i IIIa wraz z opiekunkami panią Katarzyną, Izabelą i Natalią oraz członkowie KÓŁKA TANECZNEGO „GWIAZDECZKI” wraz z instruktorką panią Kingą udali się do Osiecznej, na biwak integracyjny, aby lepiej się poznać, a właściwie podsumować i zakończyć rok szkolny 2018/2019, w nieco inny sposób.

Wśród atrakcji było ognisko z pieczeniem kiełbasek, spacer po Osiecznej i zwiedzanie zabytkowych 200-letnich wiatraków w Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa, wspólne zabawy w świetlicy, na plaży i orliku, no i oczywiście nocleg w schronisku młodzieżowym „Morena” bez rodziców. Hura!

Aha! Wieczorem było kino i dyskoteka piżamowa, a zapaleni kibice oglądali mecz piłki nożnej. Emocje sięgały zenitu, aż schronisko się trzęsło, no i oczywiście nie obyło się bez bitwy na poduszki.

Wróciliśmy trochę niewyspani, ale bardzo zadowoleni i z nadzieją, że to nie był nasz ostatni wyjazd...

Opiekunki: K.Frach, I.Kaczmarek, N.Ornoch, K.Stachowiak

[FOTORELACJA]

kmoosieczna

W poniedziałek, 3 czerwca 2019r., w ramach prezentu na Dzień Dziecka uczniowie klas I-III wyruszyli na wycieczkę do SALI ZABAW „ZACZAROWANY ŚWIAT WMB” w Lesznie.

Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. W sali zabaw uczniowie mogli skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek oraz maty interaktywnej, która już na samym początku wzbudziła najwięcej emocji. Poza tym dzieci mogły skorzystać z licznych tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków oraz korzystać z wielu innych atrakcji. Animatorzy przygotowali dla dzieci liczne konkursy i konkurencje sprawnościowe. Każdy uczestnik dostał w prezencie kupon na ponowne, darmowe wejście do sali zabaw.

Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do szkoły z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą salę zabaw.

Wychowawcy klas I - III

[FOTORELACJA]

wmb2019

W KLASIE II B

Dzieci przyniosły swoje ulubione książki, które prezentowały. Słuchaliśmy czytania koleżanki Łucji Kaźmierczak. Opisywaliśmy swoją ulubioną zabawkę i bawiliśmy się zabawkami na każdej przerwie.

K.Frach

[FOTORELACJA]

dziecko2b

 

W KLASIE I B

Uczniowie postanowili swoje święto uczcić na słodko. Przygotowaliśmy dzień wcześniej przepyszne desery truskawkowe z galaretką, bitą śmietaną i kolorowymi posypkami, które ze smakiem zjedliśmy na przerwie śniadaniowej. Później postanowiliśmy urządzić wyścigi w szybkim rysowaniu, rysowaniu z zawiązanymi oczami oraz pograć w kółko i krzyżyk… emocji i dopingowania było tak wiele, że pani dyrektor postanowiła sprawdzić co się dzieje…

I.Kaczmarek

[FOTORELACJA]

dziecko1b

 

A w poniedziałek, 3.06, uczniowie klas I-III wyjeżdżają do Sali Zabaw „Zaczarowany Świat WMB” w Lesznie, tam na wszystkich czeka dwie i pół godziny niesamowitej zabawy…

Ogromną niespodziankę zrobili dla swoich mam uczniowie klasy VII b wraz z panią wychowawczynią Kingą Stachowiak. Podczas ostatniego w tym roku szkolnym zebrania, postanowili uczcić to ważne święto, przygotowując program artystyczny przy kawie i przepysznym cieście. Każda mama otrzymała drobny upominek. Wzruszenie było ogromne i niejedna mama nie potrafiła ukryć łez wzruszenia.

Wychowawczyni: Kinga Stachowiak

[FOTORELACJA]

mama7b

W dniu 23 maja 2019 roku w Zespole Szkół w Lipnie odbył się już po raz kolejny konkurs piosenki. Tym razem był związany z Dniem Mamy. Konkurs był przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych klas I-III i IV-VIII.

W gronie jury zasiedli pani Dyrektor Aldona Ginter, pani Dorota Grochowa oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Zuzanna Ruta. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajęła ZOFIA WIDEŁ, drugie miejsce ŁUCJA KAŹMIERCZAK a na trzecim znalazła się KAROLINA LUCEREK. W kategorii klas 4-8 pierwsze miejsce zajęła ZOSIA BARTKOWIAK a na drugim miejscu była MARIA GROBELNA. Wszystkim serdecznie gratulujemy wyboru pięknych piosenek oraz zaprezentowania ich na wysokim poziomie.

Organizator: Kinga Stachowiak

[FOTORELACJA]

matka2019

Uczniowie Zespołu Szkół w Lipnie już po raz drugi przyłączyli się do akcji organizowanej przez Fundację Redemptoris Missio „Opatrunek na Ratunek”. Przez miesiąc zbieraliśmy m.in. bandaże, kompresy gazowe, strzykawki, watę, plastry opatrunkowe, które zostaną przekazane do szpitali misyjnych w Afryce. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

                                   Koordynatorki akcji: Anna Markiewicz i Ewelina Zajdel -Klara

opatrunekanna

29 maja uczniowie Zespołu Szkół w Lipnie wraz z opiekunkami p. Dorotą Grochową, p. Olgą Jankowską i p. Eweliną Zajdel – Klarą wybrali się do Poznania na musical „Mały Książę” przygotowany przez aktorów Krakowskiej Sceny Musicalowej. Świetna gra aktorska, urzekająca muzyka, piękne kostiumy, fantastyczne animacje i elementy cyrkowe pozwoliły przenieść się widzom w świat poznawany przez Małego Księcia i przeżyć niezwykłe spotkanie z bohaterem znanym nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Uczniowie wracali do domu zachwyceni spektaklem i pełni wrażeń, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Ewelina Zajdel - Klara

ksiaze

Już dobiega drugi rok pracy z uczniami uzdolnionymi matematycznie realizującymi projekt „Nowa szansa dla uczniów z Gminy Lipno”.

Zajęcia „Mały Pitagoras” staram się urozmaicać różnymi ciekawymi propozycjami, które niekiedy podsuwają mi sami uczniowie. Nie są to zwykłe lekcje matematyki. Na tych zajęciach młodzież uzdolniona pomaga słabszym w nauce, a przy okazji utrwala już zdobyte wiadomości i umiejętności. W ten sposób uczniowie nabywają kluczowe kompetencje społeczne.
Na ostatnim spotkaniu połączyliśmy obliczanie pól figur płaskich z rozwikłaniem zagadki detektywistycznej. Była to wybuchowa mieszanka, która zagwarantowała ogrom emocji i dobrej zabawy.

Zastanawiając się, jak skutecznie powtórzyć z uczniami obliczanie pola figur płaskich, postanowiłam zaprosić ich do „Matematycznego Biura Śledczego”. Wielką Krainę Geometrii nawiedziła plaga kradzieży. Śledczy Matematycznego Biura Śledczego zdobyli wizerunki kilku podejrzanych. Odkryliśmy, że wszystkie tropy prowadzą do Polski i jej niesamowitych zamków. Po zebraniu wszystkich wskazówek i rozwiązaniu wszystkich zadań uczniowie rozwiązywali działanie liczbowe podane w liście do detektywów. Oczywiście wszystkie zadania zostały poprawnie rozwiązane i znaleźliśmy złodzieja. Najlepszymi detektywami w klasie VIa okazali się Miłosz i Nikodem, na których czeka niespodzianka, już na następnym spotkaniu.

Moi uczniowie bawili się w trakcie tej lekcji znakomicie, ja natomiast osiągnęłam wszystkie założone cele. Udało nam się zrealizować powtórkę materiału w sposób aktywny, z wypiekami na twarzach uczniów.

Izabela Kaczmarek

[FOTORELACJA]

biuro

W dniu 22 maja 2019 r. odbyła się w Szkole Podstawowej w Wilkowicach trzecia edycja konkursu czytania ze zrozumieniem. Konkurs skierowany był do uczniów klas drugich i trzecich.  Przystąpiło do niego 9 uczniów ze szkół w naszej gminie (Goniembice, Górka Duchowna, Lipno, Wilkowice) wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Uczniowie przez 60 minut pracowali z testem, który musieli rozwiązać po samodzielnym przeczytaniu tekstu pt. „Bieg po zdrowie”. Zadania nie były łatwe, ale poradzili sobie doskonale. Nie było przegranych, bo każdy kto wziął udział już był zwycięzcą.

Najlepsza okazała się Weronika Poloch z SP w Wilkowicach, tuż za nią Nadia Stróżyńska z SP w Wilkowicach a na III miejscu uplasowała się Marta Łatka z SP w Lipnie.

Gościem honorowym był Wójt Gminy Lipno Pan Łukasz Litka, który objął patronat nad konkursem i nagrodził  laureatkę statuetką. Dyplomy i nagrody za zajęcie I, II i III miejsca wręczyła Dyrektor SP w Wilkowicach Pani Małgorzata Adamczewska. Wszyscy uczestnicy otrzymali również dyplomy i nagrody pocieszenia.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczniom, którzy wzięli udział.

Dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali uczniów i tym, którzy byli z nimi na konkursie.

ZAPRASZAMY ZA ROK!!!

                                                                                           Organizatorzy:

Bernadeta Jędrzejewska, Daria Jakubowska, Edyta Kaźmierska

/nauczycielki z SP Wilkowice/

/tekst i foto: lipno.pl/

czytamirozumiem2019

            16 maja klasy 4a i 4b wraz z opiekunkami p. Katarzyną Kobielą, p. Eweliną Zajdel –Klarą, p. Anną Markiewicz i p. Dorotą Grochową wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie razem z przewodnikiem poznawali historię i zabytki stolicy Dolnego Śląska, z zapałem poszukiwali wrocławskich krasnali, a także odbyli rejs statkiem po Odrze. Ostatnim etapem wycieczki była wizyta we wrocławskim zoo. Zwiedzanie Afrykarium i spacer po zoo były dla wielu niezwykłym przeżyciem. Uczniowie wrócili do domu zmęczeni, ale pełni wrażeń.

                                                                                                          Ewelina Zajdel -Klara

[FOTORELACJA]

dolnyslask

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Wielka Liga Czytelników. Swoje zmagania rozpoczęli w listopadzie, a rozgrywki potrwają do maja. Konkurs jest bardzo wyczerpujący, ponieważ wymaga od uczestników przeczytania ogromnej ilości książek.                                                                                                                        

I tak, jesienią rozpoczął się pierwszy, szkolny etap, który polegał na przeczytaniu przynajmniej sześciu książek z podanej przez organizatorów listy. Znajomość lektury była sprawdzana specjalnymi testami. Kto zaliczył (czyli uzyskał minimum 80% punktów) miał prawo wziąć udział w eliminacjach do etapu powiatowego. W naszej szkole odbyły się one 29 stycznia i polegały, oczywiście, na przeczytaniu kolejnej książki i rozwiązaniu testu. Dodatkową trudnością było to, że nie wystarczyło uzyskać 80% wymaganych punktów. Należało jeszcze pokonać konkurentów, bo tylko trzech zawodników z każdej kategorii wiekowej, mogło startować dalej. W eliminacjach udział wzięli: Marysia Marszałek kl.1a, Ola Krajszner kl. 1a, Borys Dejworek kl. 1a, Zosia Jankowska kl,2a, Zosia Wideł kl.2a, Zosia Schwarz kl. 2a, Julia Mikołajczak kl. 2a, Jan Jankowski kl. 2a, Kasia Wieczorek kl. 2a, Nadia Krysztof kl. 4a, Marysia Skorupińska kl. 4a, Antosia Wideł kl. 4a, Bartosz Gołąbka kl. 4b, Jędrzej Wojciechowski kl. 5a, Zosia Markiewicz kl. 6a.

W etapie powiatowym naszą szkołę reprezentowali: w kategorii klas 1-4: Zosia Wideł kl. 2a, Zosia Jankowska kl. 2a, Marysia Skorupińska z kl 4a, w kategorii klas 5-8,: Zosia Markiewicz kl. 6a i Jędrek Wojciechowski kl. 5a

Kolejne zmagania odbyły się 28 lutego w Lesznie. Wtedy to, we wszystkich powiatach Polski, konkurenci przystąpili do rozgrywek. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością kolejnej lektury. Zawodnicy pracowali i rozwiązywali testy zespołowo.

Do następnego etapu – półfinału wojewódzkiego - zakwalifikowały się dziewczyny z kl. 1-4, uzyskując 146 punktów na 150 możliwych. Zajęły pierwsze miejsce w powiecie leszczyńskim.

28 marca br. na Stadionie Miejskim w Poznaniu odbył się Wojewódzki Etap Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego Wielka Liga Czytelników. Naszą szkołę reprezentowały Mistrzynie Powiatu Leszczyńskiego: Zosia Jankowska z kl. 2a, Zosia Wideł z kl. 2a i Marysia Skorupińska z kl.4a.

Dziewczyny rozwiązywały test do książki Sabine Stading Petronela z Jabłoniowego Sadu. Czary mary. Można powiedzieć, że książkę tę znały na pamięć, ponieważ przeczytały ją kilka razy. Rezultat jaki osiągnęły przerósł ich najśmielsze oczekiwania. Nasze uczennice zdobyły 134 punkty na 150 możliwych, zajmując 4 miejsce w województwie wielkopolskim.

Po ogromnym wysiłku intelektualnym, przyszedł czas na odrobinę relaksu. Organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników i opiekunów do zwiedzania stadionu. Mogliśmy zajrzeć w niedostępne na co dzień zakamarki – szatni zawodników, usiąść w loży dla VIPów, podejść do murawy. Stadion zrobił na nas ogromne wrażenie.

Na tym etapie tegoroczna edycja konkursu Wielka Liga Czytelników dla naszej szkoły się zakończyła. Drodzy Czytelnicy - mam cichą nadzieję, że nie powiedzieliście jeszcze ostatniego słowa i w przyszłym roku szkolnym równie chętnie wyruszycie na tę jakże interesującą przygodę z książką. Mam nadzieję, że za Waszym przykładam pójdą następni uczniowie naszej szkoły.

Dziękuję bardzo za to, że chce Wam się czytać. Myślę, że nie kochalibyście książek, gdyby nie przykład Waszych Rodziców i Dziadków, którzy zaszczepili w Was zamiłowanie do czytania.

Kochani Rodzice, dziękuję Wam za zaangażowanie i pomoc w realizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia i do „zaczytania” w przyszłym roku szkolnym.

Koordynator szkolny WLC

Dorota Grochowa

[FOTORELACJA]

wielkaliga2019

10 maja 2019 r. w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Od września pierwszoklasiści mogli wypożyczać książki, zapoznawali się z funkcjonowaniem szkolnej biblioteki, aż nadszedł ten dzień, kiedy stali się pełnoprawnymi czytelnikami.


Dzieci wraz z wychowawczyniami odwiedziły najpierw bibliotekę, gdzie powtórzyły sobie informacje dotyczące zasad zachowania się, wypożyczania oraz regulamin. Następnie udały się do świetlicy, gdzie czekali na nie starsi koledzy i koleżanki, którzy przedstawili nowoczesną wersję bajki o Jasiu i Małgosi, pt. „Czekoladowy telewizor”. Mali czytelnicy wysłuchali również bajki o tym, czego nie lubią książki. Po występach nadszedł czas na pasowanie. Uczniowie przyrzekali, że będą dbać o książki, szanować je, z uwagą słuchać ich rad i wskazówek, a obowiązki czytelnika traktować z powagą,  co poświadczyli odciskając na kartkach „swoich” książeczek odcisk palca. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, który ma przypominać uczniom, to ważne wydarzenie.

Cieszymy się, że grono czytelników naszej biblioteki powiększyło się i zachęcamy do częstych odwiedzin biblioteki szkolnej, ponieważ: "Książka nas uczy, książka cieszy, czasem zadziwi nas niemało. Albo po prostu tak rozśmieszy jakby się dobry żart słyszało...".


Bibliotekarki: Dorota Grochowa, Anna Markiewicz

[FOTORELACJA]

pasowaniebiblioteka2019

Dnia 2 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół w Lipnie odbył się już po raz kolejny konkurs piosenki, tym razem o tematyce patriotycznej. Do konkursu zgłosili się uczniowie zarówno z klas I-III jak i z klas IV-VIII.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentowanych utworów, jury w składzie Pani Magdalena Rudkowska - przedstawiciel Rady Rodziców, Zuzanna Ruta - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oraz jej zastępca Jakub Janowicz, zdecydowali o zajęciu przez uczestników następujących miejsc:

w kategorii klas I-III:

I miejsce zajęła ZOFIA WIDEŁ z klasy IIa za piosenkę ''Gdzie są kwiaty z tamtych lat ''

II miejsce zajął JAN JANKOWSKI z klasy IIa za piosenkę ''Legiony''

III miejsce zajęła ZOFIA JANKOWSKA z klasy IIa za piosenkę ''Rota''

W kategorii klas IV - VIII:

I miejsce zajęła OLIWIA OKONIEWSKA z klasy Vc za piosenkę ''Dziewczyna z granatem''

II miejsce zajęła ALICJA JUŚKIEWICZ z klasy VIIIa za piosenkę ''Jedenasty Listopada''

III miejsce zajęła ZOFIA BARTKOWIAK z klasy VIb za piosenkę ''Gdzie są kwiaty z tamtych lat''

Wszystkie statuetki ufundowała Rada Rodziców działająca przy naszej szkole. Za współpracę i wsparcie w przebiegu konkursu serdecznie dziękujmy i liczymy na dalszą współpracę, a uczestnikom życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

Organizator: Kinga Stachowiak

[FOTORELACJA]

kingapatriotka

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.