foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Witamy po przerwie wakacyjnej! To my członkowie Klubu Młodego Odkrywcy. Rozrastamy się, ponieważ do 20 klubowiczów dołączyła kolejna ekipa i jest nas w tym roku szkolnym aż 41 członków.

Jak zwykle na naszych zajęciach jest wesoło i naukowo. Do tej pory sprawdziliśmy kiedy balony pękają, a kiedy nie. Przechodziliśmy przez kartkę formatu A4, rozwiązywaliśmy niesamowitą zagadkę budowlaną i polecieliśmy w kosmos zbudowanymi przez nas rakietami napędzanymi powietrzem z butelki.

Chcecie poeksperymentować z nami, to zapraszamy 26 i 27 września na stoisko Klubu Młodego Odkrywcy już od godz. 8.15 do sali 24. Przybywajcie!

Klubowicze wraz z opiekunami: K.Frach, I.Kaczmarek

kmo12019

W sobotę, 14 września 2019r., na hipodromie w Racocie odbyła się XXVI edycja Biegu Olimpijskiego. W zawodach wzięło udział kilkuset biegaczy w różnym wieku. Wśród startujących nie zabrakło głównego organizatora i pomysłodawcy zawodów posła RP Wojciecha Ziemniaka. Bieg miał charakter rekreacyjny i liczyła się jego idea. Najlepszym biegaczem okazał się Krzysztof Szymanowski. Drugie miejsce zajął Piotr Mikołajczyk, a trzeci był Daniel Bosy.

Na biegu nie zabrakło ekipy z Zespołu Szkół w Lipnie, którza pod wodzą pani Kingi Stachowiak i pana Dariusza Podgórskiego, pokonała cały dystans z uśmiechami na twarzy. Wszystkim towarzyszyła dobra pogoda i super zabawa.

[FOTORELACJA]

biegiracot2019

Rewelacyjnie wypadła reprezentacja Polski czyli uczniowie Zespołu Szkół w Lipnie - Szkoły Podstawowej w Lipnie i jednocześnie zawodnicy UKS-u Roszada Lipno w I edycji Pucharu Świata Szkół Podstawowych rozgrywanych w Chianciano Terme we Włoszech (Toskania) w terminie 5-8.09.2019r.

W grze błyskawicznej drużyna w składzie: MATEUSZ WYSOKIŃSKI, ZOFIA WIDEŁ i ANTONINA WIDEŁ, wywalczyła III miejsce, ustępując miejsca tylko drużynie z Rosji i Włoch.

W grze aktywnej mimo zaciętej walki zajęli IV miejsce tuż za Rosją, Włochami i Holandią.

Ogromne GRATULACJE!!!

roszada

 

Jak to zwykle bywa, tegoroczne wakacje znów okazały się za krótkie. I choć dziwnym trafem, pędzący niczym ekspres, czas lata i błogiego lenistwa zwolnił, ustępując ponownie miejsca rytmowi szkolnemu, na korytarzach Szkoły Podstawowej w Lipnie nie brakło wesołego harmidru i podekscytowanych uśmiechów. Wypoczęci, rozszczebiotani uczniowie zebrali się na dziedzińcu przed szkołą.

Gwar momentalnie ucichł, kiedy 2 września, o godzinie 9:00 rozpoczęła się uroczystość inaugurująca nowy rok szkolny 2019/2020.

Nowy rok szkolny, to nowe nadzieje, nowy rozsądek, edukacyjne i wychowawcze plany i oczekiwania. Możemy mnożyć to, co jest nowe przed nami. Jednak data 1 września nie zawsze jest związana z nadzieją na lepsze… Pamiętamy, że 80 lat temu cywilizowany świat nie zdał egzaminu z wolności i miłości. Rozpętał okrutną wojnę, która pochłonęła ogromną liczbę ludzkich istnień. Nie chcemy, aby taki scenariusz kiedykolwiek w historii się powtórzył. Być może nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w znacznej mierze zależy to od nas i od tego, co uczynimy tutaj i teraz. O tych tragicznych wydarzeniach przypomnieli wszystkim uczniowie starszych klas.

Następnie zabrała głos Pani dyrektor Aldona Ginter, która serdecznie przywitała uczniów i życzyła im mnóstwa sukcesów oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Na apelu nie zabrakło onieśmielonych pierwszoklasistów i jeszcze bardziej zdenerwowanych i zestresowanych rodziców, ale po ciepłym powitaniu ze strony pani dyrektor, twarze młodych uczniów wyraźnie się odprężyły. Uczniowie z ciekawością przysłuchiwali się kierowanym do nich słowom i po raz pierwszy spotkali się ze swoimi wychowawczyniami.

Po krótkim apelu wszyscy uczniowie udali się do klas, aby odebrać nowe plany lekcji i porozmawiać z wychowawcami, by parę chwil później wybiec ze szkoły i cieszyć się ostatnim dniem bez dźwięku lekcyjnego dzwonka.

Z okazji pierwszego dzwonka wszystkim naszym uczniom, i tym starszym, i tym najmłodszym, życzymy oczywiście jak najlepszych ocen w nowym roku szkolnym, ale przede wszystkim radości z nauki i odkrywania swoich pasji oraz talentów.

FOTORELACJA

witajszkolo2019

logo ko

 

 

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych,

Nauczyciele,

Rodzice, Uczniowie, przedstawiciele organów prowadzących

 

Wojewoda Wielkopolski i Wielkopolski Kurator Oświaty serdecznie zapraszają do udziału w Wielkopolskim Okrągłym Stole Edukacyjnym w dniu 4 września 2019 r. w godzinach od 12.00 do 15.30, w siedzibie Polskiej Akademii Nauk Oddział w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 17/19.

Celem debaty będzie wypracowanie przez uczestników konstruktywnych wniosków, które mogą posłużyć decydentom w doskonaleniu systemu edukacji. Przypominamy, że organizacja Wojewódzkich Okrągłych Stołów Edukacyjnych jest jednym z postulatów zgłoszonych podczas obrad Ogólnopolskiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego i poparta przez Prezesa Rady Ministrów Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. Ważnym elementem tego przedsięwzięcia jest udział przedstawicieli rodziców, uczniów, nauczycieli, samorządów terytorialnych, organów prowadzących, stowarzyszeń oraz innych instytucji związanych z oświatą. Ze względu na ograniczenia czasowe debaty, planowana liczba uczestników 50-60 osób. Tematyka obrad będzie koncentrowała się wokół następujących aspektów edukacji:

- „Nauczyciel w systemie edukacji”,

- „Jakość w systemie edukacji”,

- „Nowoczesna szkoła”,

- „Uczeń w systemie edukacji”,

- „Rodzice w systemie edukacji”

Prosimy o merytoryczne przygotowanie się do udziału w dyskusji i przedstawienia propozycji wniosków.       

Gotowość udziału w debacie mogą Państwo zgłaszać poprzez wypełnienie formularza on-line dostępnego pod adresemhttp://wre.ko.poznan.pl/debata/

Spośród kandydatów zostaną losowo wybrani uczestnicy obrad Wielkopolskiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego, których powiadomimy, drogą e-mailową lub telefonicznie (zgodnie ze wskazanym adresem). W spotkaniu wezmą również udział przedstawiciele lokalnych mediów.

         W dniach 21 i 22 sierpnia 2019r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyło się szkolenie trenerów partnerów regionalnych programu KMO. Objęło ono 12 osób, wśród których znalazła się pani Izabela Kaczmarek trener i opiekun KMO w Zespole Szkół w Lipnie, pani Anna Władkowska nauczycielka z II LO w Lesznie i pan Dariusz Bojek wicedyrektor i partner regionalny programu KMO z ZST CKZiU w Lesznie.
Były to niezwykle intensywne dni pracy spędzone wśród bardzo aktywnych, zakręconych i pełnych energii nauczycieli. Zanurzyliśmy się w eksperymentach, przeszliśmy przez metodę badawczą, podyskutowaliśmy, jakie ma elementy, jak można je wprowadzać na różnych etapach edukacji i w jakich formach. Zaplanowaliśmy działania rok szkolny 2019 / 2020 oraz działania na VIII Forum KMO.


         Myślę, że wiele działań będziemy mogli wprowadzić w naszym szkolnym Klubie Młodego Odkrywcy „Ciekawi Świata”, który ruszy pełną parą już we wrześniu, a już wkrótce odbędzie się konferencja dla dyrektorów szkół miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego oraz warsztaty dla nauczycieli, którzy chcieliby dołączyć do grona opiekunów KMO i prowadzić  je w swoich szkołach.


Izabela Kaczmarek

trenerka kmo

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.