foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Czym zajmowały się gospodynie wiejskie oraz jak wiele trudu i sił musieli włożyć w swoją pracę gospodarze - o tym mogli przekonać się uczniowie z klasy IB, IIB i IIIA, którzy 5 kwietnia udali się na wycieczkę do Wilkowic. Uczniowie zwiedzili bardzo ciekawe miejsce w naszej gminie, Regionalną Izbę Tradycji i Kultury Wiejskiej.

Na uczestników wycieczki czekały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wilkowic i Panowie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej, którzy podzielili się swoją ogromną wiedzę na temat pracy na roli i w gospodarstwie rolnym oraz w kuźni naszych dziadów i pradziadów.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Sylwestrowi Przydrożnemu za zorganizowanie dla nas ciekawej lekcji historii naszej Małej Ojczyzny.

Izabela Kaczmarek, Katarzyna Frach, Natalia Ornoch

[FOTORELACJA]

izba

 

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.