foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

            28 lutego czas w naszej szkole mijał „słodko”, nie tylko z okazji tłustego czwartku, ale przede wszystkim akcji charytatywnej „Pączki do rączki”, do której przyłączyliśmy się już po raz drugi. Tego wyjątkowego dnia można było zjeść pysznego pączka i jednocześnie pomóc dzieciom, które bardzo tego potrzebują. W tym roku pieniążki zebrane podczas akcji zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Matyldy, Damiana i Mikołaja.

Koordynatorki szkolnej akcji: Anna Markiewicz, Ewelina Zajdel -Klara

Wzięło w niej udział 90 szkół i przedszkoli z leszczyńskiego. Pączki w szkołach i przedszkolach kupowali nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice oraz mieszkańcy miejscowości, w których w tłusty czwartek była prowadzona akcja. Jej efektami jest zaskoczona koordynatorka przedsięwzięcia Marzena Majer. W tym roku w ramach akcji "Pączki do rączki" wolontariusze sprzedali 30 tys. słodkości. Dla porównania rok temu było to 19 tys. pączków.

W tym roku pieniądze z akcji "Pączki do rączki" pomogą w leczeniu i rehabilitacji 3-letniej Matyldy, u której lekarze zdiagnozowali czterokończynowe porażenie mięśni i padaczkę oraz 15-letniego Damiana, który urodził się z zespołem Downa oraz wadą serca. Trafią też do 7-letniego Mikołaja z zespołem Downa, który marzy o specjalistycznym wózku spacerowym./tekst: radiopoznan.fm/

paczkidoraczki2019

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.