foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Wielka Liga Czytelników. Swoje zmagania rozpoczęli w listopadzie, a rozgrywki potrwają do maja. Konkurs jest bardzo wyczerpujący, ponieważ wymaga od uczestników przeczytania ogromnej ilości książek.

I tak, jesienią rozpoczął się pierwszy, szkolny etap polegający na tym, że z podanej przez organizatorów listy, startujący musieli wybrać i przeczytać przynajmniej sześć pozycji. Znajomość lektury była sprawdzana specjalnymi testami. Kto zaliczył (czyli uzyskał minimum 80% punktów) miał prawo wziąć udział w eliminacjach do etapu powiatowego.                      

W naszej szkole odbyły się one 29 stycznia i polegały, oczywiście, na przeczytaniu kolejnej książki i rozwiązaniu testu. Dodatkową trudnością było to, że nie wystarczyło uzyskać 80% wymaganych punktów. Należało jeszcze pokonać konkurentów, bo tylko trzech zawodników z każdej kategorii wiekowej, mogło startować dalej.

W etapie powiatowym naszą szkołę reprezentowali:

w kategorii klas 1-4:

* Zosia Wideł kl. 2a

* Zosia Jankowska kl. 2a

* Marysia Skorupińska kl. 4a


w kategorii klas 5-8,:
* Zosia Markiewicz kl. 6a

* Jędrek Wojciechowski kl. 5a

Kolejne zmagania odbyły się 28 lutego w Lesznie. Wtedy to, we wszystkich powiatach Polski, konkurenci przystąpili do rozgrywek. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością kolejnej lektury. Zawodnicy pracowali i rozwiązywali testy zespołowo.

Do kolejnego etapu – półfinału wojewódzkiego zakwalifikowały się dziewczyny z kl. 1-4, uzyskując 146 punktów na 150 możliwych. Zajęły pierwsze miejsce w powiecie leszczyńskim i będą reprezentowały naszą szkołę już 28 marca podczas półfinału wojewódzkiego.

Również Zosia i Jędrek świetnie sobie poradzili, zdobywając drugie miejsce w powiecie  w kategorii klas 5-8.

Po raz pierwszy w tej edycji, do konkursu przystąpili uczniowie klasy pierwszej – Ola Krajszner, Marysia Marszałek i Borys Dejworek. Mam nadzieję, że … skorupka za młodu nasiąknie… i zostaniecie z WLC w kolejnych edycjach?

Gratuluję wszystkim uczestnikom Wielkiej Ligi Czytelników!

Zosi Jankowskiej, Zosi Wideł, Zosi Schwarz, Zosi Markiewicz, Nadii Krysztof, Julii Mikołajczak, Kasi Wieczorek, Oli Krajszner, Marysi Skorupińskiej, Marysi Marszałek Antosi Wideł, Borysowi Dejworkowi, Bartkowi Gołąbce, Jankowi Jankowskiemu, Jędrkowi Wojciechowskiemu.

Czytając książki, otwieracie sobie okno na świat. Życzę Wam, abyście nigdy nie zatracili tego młodzieńczego zapału i zachwytu nad książką. Dziękuję Rodzicom za poświęcony czas i wspólne czytanie.

Trzymajmy kciuki za naszą drużynę już 28 marca!!!

Dorota Grochowa

wlc2019

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.