foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Wielka Liga Czytelników. Swoje zmagania rozpoczęli w listopadzie, a rozgrywki potrwają do maja. Konkurs jest bardzo wyczerpujący, ponieważ wymaga od uczestników przeczytania ogromnej ilości książek.                                                                                                                        

I tak, jesienią rozpoczął się pierwszy, szkolny etap, który polegał na przeczytaniu przynajmniej sześciu książek z podanej przez organizatorów listy. Znajomość lektury była sprawdzana specjalnymi testami. Kto zaliczył (czyli uzyskał minimum 80% punktów) miał prawo wziąć udział w eliminacjach do etapu powiatowego. W naszej szkole odbyły się one 29 stycznia i polegały, oczywiście, na przeczytaniu kolejnej książki i rozwiązaniu testu. Dodatkową trudnością było to, że nie wystarczyło uzyskać 80% wymaganych punktów. Należało jeszcze pokonać konkurentów, bo tylko trzech zawodników z każdej kategorii wiekowej, mogło startować dalej. W eliminacjach udział wzięli: Marysia Marszałek kl.1a, Ola Krajszner kl. 1a, Borys Dejworek kl. 1a, Zosia Jankowska kl,2a, Zosia Wideł kl.2a, Zosia Schwarz kl. 2a, Julia Mikołajczak kl. 2a, Jan Jankowski kl. 2a, Kasia Wieczorek kl. 2a, Nadia Krysztof kl. 4a, Marysia Skorupińska kl. 4a, Antosia Wideł kl. 4a, Bartosz Gołąbka kl. 4b, Jędrzej Wojciechowski kl. 5a, Zosia Markiewicz kl. 6a.

W etapie powiatowym naszą szkołę reprezentowali: w kategorii klas 1-4: Zosia Wideł kl. 2a                                                                                                                           Zosia Jankowska kl. 2a, Marysia Skorupińska z kl 4a, w kategorii klas 5-8,: Zosia Markiewicz kl. 6a i Jędrek Wojciechowski kl. 5a

Kolejne zmagania odbyły się 28 lutego w Lesznie. Wtedy to, we wszystkich powiatach Polski, konkurenci przystąpili do rozgrywek. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością kolejnej lektury. Zawodnicy pracowali i rozwiązywali testy zespołowo.

Do następnego etapu – półfinału wojewódzkiego - zakwalifikowały się dziewczyny z kl. 1-4, uzyskując 146 punktów na 150 możliwych. Zajęły pierwsze miejsce w powiecie leszczyńskim.

28 marca br. na Stadionie Miejskim w Poznaniu odbył się Wojewódzki Etap Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego Wielka Liga Czytelników. Naszą szkołę reprezentowały Mistrzynie Powiatu Leszczyńskiego: Zosia Jankowska z kl. 2a, Zosia Wideł z kl. 2a i Marysia Skorupińska z kl.4a.

Dziewczyny rozwiązywały test do książki Sabine Stading Petronela z Jabłoniowego Sadu. Czary mary. Można powiedzieć, że książkę tę znały na pamięć, ponieważ przeczytały ją kilka razy. Rezultat jaki osiągnęły przerósł ich najśmielsze oczekiwania. Nasze uczennice zdobyły 134 punkty na 150 możliwych, zajmując 4 miejsce w województwie wielkopolskim.

Po ogromnym wysiłku intelektualnym, przyszedł czas na odrobinę relaksu. Organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników i opiekunów do zwiedzania stadionu. Mogliśmy zajrzeć w niedostępne na co dzień zakamarki – szatni zawodników, usiąść w loży dla VIPów, podejść do murawy. Stadion zrobił na nas ogromne wrażenie.

Na tym etapie tegoroczna edycja konkursu Wielka Liga Czytelników dla naszej szkoły się zakończyła. Drodzy Czytelnicy - mam cichą nadzieję, że nie powiedzieliście jeszcze ostatniego słowa i w przyszłym roku szkolnym równie chętnie wyruszycie na tę jakże interesującą przygodę z książką. Mam nadzieję, że za Waszym przykładam pójdą następni uczniowie naszej szkoły.

Dziękuję bardzo za to, że chce Wam się czytać. Myślę, że nie kochalibyście książek, gdyby nie przykład Waszych Rodziców i Dziadków, którzy zaszczepili w Was zamiłowanie do czytania.

Kochani Rodzice, dziękuję Wam za zaangażowanie i pomoc w realizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia i do „zaczytania” w przyszłym roku szkolnym.

Koordynator szkolny WLC

Dorota Grochowa

wielkaliga2019

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.