foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Już dobiega drugi rok pracy z uczniami uzdolnionymi matematycznie realizującymi projekt „Nowa szansa dla uczniów z Gminy Lipno”.

Zajęcia „Mały Pitagoras” staram się urozmaicać różnymi ciekawymi propozycjami, które niekiedy podsuwają mi sami uczniowie. Nie są to zwykłe lekcje matematyki. Na tych zajęciach młodzież uzdolniona pomaga słabszym w nauce, a przy okazji utrwala już zdobyte wiadomości i umiejętności. W ten sposób uczniowie nabywają kluczowe kompetencje społeczne.
Na ostatnim spotkaniu połączyliśmy obliczanie pól figur płaskich z rozwikłaniem zagadki detektywistycznej. Była to wybuchowa mieszanka, która zagwarantowała ogrom emocji i dobrej zabawy.

Zastanawiając się, jak skutecznie powtórzyć z uczniami obliczanie pola figur płaskich, postanowiłam zaprosić ich do „Matematycznego Biura Śledczego”. Wielką Krainę Geometrii nawiedziła plaga kradzieży. Śledczy Matematycznego Biura Śledczego zdobyli wizerunki kilku podejrzanych. Odkryliśmy, że wszystkie tropy prowadzą do Polski i jej niesamowitych zamków. Po zebraniu wszystkich wskazówek i rozwiązaniu wszystkich zadań uczniowie rozwiązywali działanie liczbowe podane w liście do detektywów. Oczywiście wszystkie zadania zostały poprawnie rozwiązane i znaleźliśmy złodzieja. Najlepszymi detektywami w klasie VIa okazali się Miłosz i Nikodem, na których czeka niespodzianka, już na następnym spotkaniu.

Moi uczniowie bawili się w trakcie tej lekcji znakomicie, ja natomiast osiągnęłam wszystkie założone cele. Udało nam się zrealizować powtórkę materiału w sposób aktywny, z wypiekami na twarzach uczniów.

Izabela Kaczmarek

biuro

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.