foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Dnia 2 marca 2017 roku gościliśmy w naszej szkole panią Annę Górczak – dietetyka. W ramach bloku tematycznego: My i zdrowie przeprowadziła dla klas drugich spotkanie na temat zdrowego stylu życia. Łącząc elementy zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu, ciekawie zachęcała dzieci do bardziej świadomego dbania o własne ciało. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Myślą przewodnią spotkania było hasło: Zmień swoje nawyki na zdrowe zamienniki.

Dużą uwagę, pani Anna, zwracała również  na aktywność fizyczną oraz na to, jak przekłada się ona na spalanie naszych kalorii. Aerobik, jazda na rowerze, wolne pływanie, wolny bieg czy chodzenie są równie ważne jak zdrowe odżywianie i ściśle łączą się ze sobą.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji i chętnie wypowiadali się na temat swojej diety. Nie obce im były takie pojęcia jak węglowodany czy białka. Z zainteresowaniem słuchali i zapamiętywali to co dla nich powinno być ważne w codziennych posiłkach.

Dziękujemy  pani Annie Górczak za nawiązanie współpracy z naszą szkołą. Mamy nadzieję, że spotkania tego typu pomogą naszym uczniom wyeliminować błędy w sposobie żywienia  oraz zmienić nawyki żywieniowe na lepsze, gdyż od tego w dużym stopniu zależy nasze zdrowie.

Izabela Kaczmarek, Alina Linke

dieta 800x533

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.