foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

         W sobotnie przedpołudnie, 18 lutego 2017r., korytarze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lipnie wypełniły się roześmianymi i zaciekawionymi przedszkolakami, którzy wraz z rodzicami mieli okazję poznać placówkę. Spotkanie miało na celu oswojenie dzieci z perspektywą rozpoczęcia nauki w I klasie. Dla rodziców natomiast było świetną okazją do zapoznania się z głównymi założeniami szkoły, planami i przebiegiem edukacji.

       Na początku spotkania pani dyrektor Ewa Rosolska powitała przybyłych gości i przedstawiła rodzicom zasady funkcjonowania szkoły, wyjaśniała kwestie związane ze świetlicą szkolną i wyprawką. Mówiła także, że przyszłym pierwszoklasistom szkoła stworzy najlepszą ofertę rozwojową, dostosowaną do ich możliwości i potrzeb i że dzieci w szkole na pewno będą czuły się bezpiecznie, a wszyscy pracownicy zatroszczą się o miłą, życzliwą atmosferę. Rodzice mieli również okazję porozmawiać z panią logopedą Jolantą Woźną oraz psychologiem Przemysławem Marcinkiem.

       Natomiast dzieci ruszyły zwiedzać szkołę pod czujnym okiem nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, którzy przygotowali dla przedszkolaków niezwykłe niespodzianki. Niewątpliwą atrakcją dla małych gości stały się zajęcia ruchowe z kolorową chustą, prowadzone przez nauczycielkę wychowania fizycznego. Kolejnym punktem wycieczki po szkole była wizyta w sali informatycznej, gdzie dzieci mogły sprawdzić się kolorując obrazki w programie Paint lub zagrać w komputerowe gry edukacyjne. Ponadto wzięły udział w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach plastycznych, na których dzieci samodzielnie wykonywały „zabawkę – gniotkę” oraz mogły poeksperymentować pod okiem uczniów klas trzecich, którzy są członkami Klubu Młodego Odkrywcy „Ciekawi świata” działającym w naszej szkole.

       Dzięki Drzwiom Otwartym zainteresowani rodzice mogli lepiej poznać placówkę, w której od września rozpoczną naukę ich dzieci, a przedszkolaki miały okazję przekonać się, że „nie taka szkoła straszna jak ją malują”.

Serdecznie zapraszamy do Szkoły Podstawowej w Lipnie i dziękujemy tym, którzy zechcieli nas odwiedzić.

 

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.