foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski. W tym roku już ponad 2 100 szkół wyraziło chęć udziału w Dniu Matematyki, w tym również nasza szkoła. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych, a może przede wszystkim tych, którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem.

15 marca w Szkole Podstawowej w Lipnie odbył się Dzień Matematyki, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna, w liczbie 191 uczniów. W tym święcie wzięliśmy udział po raz pierwszy, ale jak sądzimy nie ostatni. Na lekcjach matematyki w klasach odbyły się turnieje drużynowe pod hasłem „Pieniądze to nie wszystko” . Rozwiązywanie zadań, gdzie głównym bohaterem był miś Marian i zajączek sprawiło uczniom wiele radości, rozwijało elementy rywalizacji, pracę w grupach i angażowały każdego ucznia do aktywnego udziału. Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej - wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

W czasie turnieju uczniowie mogli wrzucać symboliczne złotówki do „świnki – skarbonki”, aby wesprzeć Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve, dzięki któremu mogliśmy przystąpić do Ogólnopolskiego Dnia Matematyki pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby pokazać uczniom, że matematyka może być przyjemna i dawać radość. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać jasną stronę tej nauki...

Organizatorzy:

J.Cieślak, K.Frach, J.Kaftan, I.Kaczmarek, A. Linke, M.Matyla

wplata

 

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.