foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik” to nie tylko konkurs, ale też gwarancja świetnej zabawy dla uczniów szkół podstawowych! I do takiej nauki przez zabawę dołączyli, dnia 14 marca 2017r., uczniowie z klas I-VI ze Szkoły Podstawowej w Lipnie.

Przede wszystkim, konkurs odznacza się wyjątkową formą. Przed testem konkursowym dzieci wykonują eksperymenty, które można przeprowadzić w domu lub w szkole. Są one świetnym sposobem nie tylko na samodzielne poznanie praw fizyki, lecz niosą wiele innych pozytywnych aspektów. Pozwalają na twórcze spędzenie czasu z rodziną, poszerzają horyzonty myślowe, wzbogacają słownictwo. Na podstawie tych doświadczeń i ich wyników tworzona jest pewna część zadań konkursowych. Nasi uczniowie z wypiekami na twarzy przystąpili do rozwiązywania testów, które są dostosowane do wieku dzieci, uczą myślenia naukowego i analitycznego. Poprzez szeroki wachlarz poruszanych wątków, od geografii poprzez fizykę aż do medycyny, zachęcają do poznawania różnych źródeł wiedzy, a przede wszystkim poszerzenia wiadomości zdobywanych w szkole.

Czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursowe, które zostaną ogłoszone w maju. Mamy nadzieję, że również w tym roku, nasza szkoła poszczyci się laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. 

Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Małgorzata Bamburowicz-Węglarska, a pomagały w organizacji konkursu panie - Katarzyna Frach i Izabela Kaczmarek.

swietlik2017

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.