foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W bieżącym miesiącu uczniowie przystąpili do kolejnych konkursów przedmiotowych.

4 marca uczniowie Jakub Jankowski i Maciej Stachowiak przystąpili do drugiego etapu XVII Konkursu dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Wielkopolskiego „Złota Żabka”. Konkurs przeprowadzany był w Swarzędzu, a nasi uczniowie brali udział w części matematycznej - Maciej Stachowiak oraz części polonistycznej, Jakub Jankowski. Wyniki konkursu będą znane 8 kwietnia.

Tak więc 16 marca o godzinie 9:00 w naszej szkole został przeprowadzony Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur Matematyczny”. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach i przeznaczony był do uczniów w różnym wieku. W poszczególnych kategoriach, wzięła udział następująca liczba dzieci:

„ŻACZEK”- 1 uczeń

„MALUCH”- 4 uczniów

„BENIAMIN”- 3 uczniów.

Wyniki tego konkursu otrzymamy 9 maja.

20 marca odbyła się wiosenna olimpiada „ Olimpus” z języka polskiego. Do konkursu przystąpiło łącznie 10 uczniów ( 1 – z klasy IV, 5- z klas V, 4 z klas VI) z klas 4-6.

W pierwszy dzień wiosny natomiast odbyła się olimpiada z matematyki, w której udział wzięło łącznie 11 uczniów : 2 z klas IV, 6 z klas V, 3 - z klas VI.

Wyniki tych olimpiad będą znane dopiero po 15 maja. Trzymamy kciuki! Jak widać, marzec to bardzo pracowity miesiąc dla wielu uczniów.

E. Jezierska, J. Cieślak

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.