foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Dnia 2 kwietnia 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbyła się kolejna „Wielkanoc w Tradycji”. Ta wielkanocna impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy, ale nie tylko. Główną jej zaletę stanowią przepięknie udekorowane stoły wielkanocne, niezwykle kolorowe i pachnące wiosennymi kwiatami oraz świątecznymi smakołykami, obok których nie da się przejść obojętnie. Kuszą są swym wyglądem i zapachem mazurki, rozmaite babki, babeczki, serniki, pasztety czy faszerowane jajka. Obok pyszności uwagę przykuwają wszelakie ozdoby, będące rękodziełem, które sięga głęboko do tradycji ludowej. Przepiękne i kolorowe pisanki wykonane różnymi technikami m.in. można było podziwiać klasyczne kurpiowskie pisanki, które powstają z nietypowego materiału – z rdzenia sitowia oraz kolorowych kawałeczków kolorowej włóczki wykonane przez panią Justynę Sędłak, zajączki, kurczaczki oraz owieczki to tylko jedne z bogactwa plastycznej wyobraźni twórców.

Podczas Wielkanocy w Tradycji można było również skosztować żurku wielkanocnego przygotowanego przez pana Henryka Ziębę, zobaczyć pokaz wyrobu białej kiełbasy, który prezentował pan Andrzej Nowak czy skosztować świeżo upieczonego chleba, będącego dziełem pań nauczycielek ze szkoły w Goniembicach. Na scenie natomiast można było natomiast podziwiać występy zespołu Żeńcy Wielkopolscy z Nietążkowa.

Podczas imprezy wręczono także nagrody w konkursie plastycznym na „Najładniejszy Wianek Wielkanocny” organizowanym przez Gminny Ośrodku Kultury, w którym wzięło wielu uczniów z naszej szkoły i przyznano im następujące miejsca:

               kategoria klas I-III

I miejsce – Jędrzej Wojciechowski kl. IIIa

II miejsce – Maria Zimniak kl. IIa

Wyróżnienie – Michalina Dziatkowiak kl. IIIa

               kategoria klas IV-VI

III miejsce – Daria Rychlik Vb

Wyróżnienie – Martyna Skorupka kl. VIa, Olga Samelczak kl. Va, Martyna Banaszak kl. Vb

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Serdeczne podziękowania również dla pani Justyny Sędłak, Olgi Jankowskiej, Joanny Cieślak i Aliny Linke za przygotowanie stołu wielkanocnego naszej szkoły oraz uczniom i rodzicom za pomoc i zaangażowanie w nasze wspólne dzieło.

Olga Jankowska

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.