foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

O WARTOŚCIACH, czyli rady nie od parady” to hasło przewodnie tegorocznego Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów klas I-III.

W poniedziałek 3 kwietnia odbyła się kolejna, ósma już edycja konkursu.

Wprowadzeniem do konkursu był bardzo miły i zabawny, recytatorski występ dzieci z klasy I.

W bieżącym roku w konkursie wzięło udział 10 uczniów, wyłonionych w drodze klasowych eliminacji. Oceniała ich komisja, w składzie: pani dyrektor Ewa Rosolska, pani polonistka z gimnazjum Anna Markiewicz, pani Olga Jankowska oraz zwycięzca ubiegłorocznego konkursu, uczeń klasy IVa Miłosz Szkucik.

Uczestnicy konkursu prezentowali wierszowane opowiastki o dzieciach, ich problemach i przywarach, autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej. Każdy z wierszy był opatrzony cennym morałem, stanowiącym dla młodego czytelnika wzorzec do wykorzystania w codziennym życiu - w domu, w szkole, na ulicy, czy podwórku.

„Przyjaźń po tym się poznaje, że niczego nie udaje”, „Wszelka pomoc i współpraca, zawsze bardzo się opłaca”, „To uprzejmość bez wątpienia, atmosferę wokół zmienia” – to tylko niektóre z nich. Hasła te stanowiły ponadto cenny element dekoracji przygotowanej na konkurs. Należy dodać, że wykorzystane w dekoracji piękne portrety dzieci są dziełem utalentowanego plastycznie ucznia klasy Va Tobiasza Paszkowiaka.

W tegorocznej konkursowej rywalizacji najładniej zaprezentowali się, a tym samym nagrody zdobyli następujący uczniowie:

- Natalia Łatka - I miejsce

- Katarzyna Jakubiak - II miejsce

- Michalina Dziatkowiak - III miejsce

- Gabriela Stefaniszyn - wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i nagrodzonym. Dziękujemy komisji za przyjęcie zaproszenia i pracę oraz nauczycielom za przygotowanie uczniów.

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!

Organizatorki:

Aldona Ginter, Małgorzata Węglarska

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.