foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Już od początku kwietnia w naszej szkole odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje świąteczne: malowały pisanki, robiły zajączki, koszyczki, palmy, stroiki na stół wielkanocny i dekoracje do kącików zainteresowań. W klasach zrobiło się wiosennie, kolorowo i pachniało świętami.

Dnia 12 kwietnia wielką atrakcją dla dzieci była wspólna zabawa. W sali gimnastycznej dzieci rywalizowały ze sobą w slalomie z jajkiem i zajęczych skokach oraz bawiły się przy śmiesznym opowiadaniu, a później odbyło się szukanie śladów zająca w kuchni, klasach, świetlicy, a nawet w gabinecie dyrektora. Ogromną radość sprawiło uczniom klas I-III znalezienie koszów wielkanocnych, pozostawionych przez zajączka, wypełnionych po brzegi słodyczami.

W szkole zapanowała świąteczna atmosfera, a to dzięki rodzicom, którzy przygotowali dla swoich pociech świąteczne śniadanko. W klasach na świątecznym stole znalazły się wielkanocne potrawy, nie mogło zabraknąć jajek i babki wielkanocnej.  Wszyscy składali sobie świąteczne życzenia i zajadali przygotowane potrawy. Organizując śniadanie wielkanocne dzieci poznały zwyczaje i tradycje świąteczne.  Dowiedziały się, że Święta Wielkanocne są okazją, aby cała rodzina spotkała się i miło spędziła czas. Był to wspaniały, pełen wrażeń dzień.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie niespodzianki dla uczniów klas I-III.

Wychowawcy klas I-III:

K.Frach, A.Ginter, I.Kaczmarek,

J.Kaftan, A.Linke, M.Matyla

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.