foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

15 maja 2017r. uczniowie klasy II b i III c wraz z wychowawczyniami panią Izabelą Kaczmarek i Katarzyną Frach oraz panią dyrektor Ewą Rosolską, wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Włoszakowice w ramach akcji „Zielona szkoła” organizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie.
Pogoda była wprost wymarzona na taki wyjazd. Kiedy dotarliśmy na miejsce zostaliśmy przywitani przez panią leśnik, która była naszą przewodniczką po przepięknej okolicy. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o zwierzętach zamieszkujących ochronkę i lasy. Ogromne wrażenie zrobił na nas  piękny jeleń. Mogliśmy zobaczyć lisy, dziki, kozy, króliki, pawie, sowy, indyki, bociana i wiele innych zwierzątek. Po zwiedzaniu nadszedł czas na zabawę w przepięknym otoczeniu przyrody, a najlepsze zostało na koniec... smażenie kiełbasek na ognisku, hmmm coś pysznego.
Dzieci dostały na pamiątkę ekologiczne torby na zakupy, które opatrzone zostały logo powiatu leszczyńskiego. Po tak atrakcyjnej wycieczce wróciliśmy cało i zdrowo do szkoły. Bardzo serdecznie dziękujemy za możliwość zdobycia nowych doświadczeń. Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mogli wybrać się w to przepiękne miejsce.


I.Kaczmarek, K.Frach, E.Rosolska

wloszakowice2b3c

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.