foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W piątek 19 maja opiekunki Klubu Młodego Odkrywcy CIEKAWI ŚWIATA panie Izabela Kaczmarek i Katarzyna Frach wraz z opiekunami ze SP nr 1 w Lesznie: Koła Przyrodniczego JUNIOR-ODKRYWCA -panią Izabelą Szwarc oraz Klubu Młodego Odkrywcy JEDYNKA- panem Dariuszem Bojkiem, zorganizowały dla swych członków wycieczkę do Śremu na NOC NAUKI.

Uczniowie, od godz. 18.00 do 23.00, brali udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów: m.in. w kaskach i specjalnych okularach ochronnych zwiedziliśmy Odlewnię Żeliwa; poznawaliśmy działanie powietrza podczas warsztatów „Na skrzydłach marzeń”; na zajęciach „Czy można chodzić po cieczy?” dowiedzieliśmy się, co to jest ciecz nienewtonowska i wreszcie na koniec braliśmy udział w warsztatach „Tik- tak”, podczas których wykonaliśmy prawdziwe zegary z płyty winylowej.

Dzieci spędziły czas bardzo aktywnie. Impreza zakończyła się pokazem wybuchów chemicznych. Krótko po północy wróciliśmy do Lipna, gdzie na swoje dzieci czekali stęsknieni rodzice.

Była to noc pełna niezapomnianych wrażeń i niespodzianek. Tę noc zapamiętamy na długo. W przyszłym roku mamy plan, aby uczestniczyć w kolejnej takiej nocy.

K.Frach, I.Kaczmarek

nocsrem

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.