foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Od pomysłu do jego realizacji krótka droga, przynajmniej w Szkole Podstawowej w Lipnie. Tak to już jest, że żaden pomysł nie może dojrzewać zbyt długo, często krystalizuje się już w trakcie jego materializacji. I tym razem nie było inaczej. Już wkrótce będziemy mieć śliczną szkołę, bo przed nami termomodernizacja budynków, a tu w podwórzu straszy magazyn. Co teraz? Przecież nie będzie pasował do całej reszty. Dla naszej złotej rączki, pana Błażeja, to tylko kolejne wyzwanie. Odmalował budynek na biało i zapytał… a może coś na nim namalujemy?

Tylko na to czekałam. Karta, ołówek i po chwili projekt był gotowy. Tuż po śniadaniu zabraliśmy się do pracy. Nikt nie wiedział, co zamierzamy. Jakąż mieliśmy frajdę, kiedy podczas przerwy zaczęły nam kibicować dzieci. Pomysł się spodobał. I to bardzo! Teraz sami planują kolejną ścianę. Już wiemy, że będzie to… smok. Szkoda, że nie wiedźmy, bo miałabym modelki, ale cóż… będzie trzeba poszukać jakiegoś stwora.

Kochane dzieci, uwaga! Zamek ma baszty, na szczycie których nie czekają księżniczki, ale… można w nich uwięzić niesfornego ucznia. Mam więc dla Was radę… odrabiajcie zadania i przygotowujcie się do zajęć, bo baszty są aż dwie.

Ewa Rosolska

zamekewa

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.