foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

27 maja, w Szkole Podstawowej nr 7 w Lesznie odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „W harmonii z przyrodą”. W konkursie startowało 24 uczniów z 12 szkół z terenu miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego.

Naszą szkołę reprezentowali Helena Wojciechowska i Maciej Stachowiak, którzy w szkolnych eliminacjach do tego konkursu uzyskali największą liczbę punktów.

W pierwszej części finału konkursu każdy z uczestników indywidualnie rozwiązywał test wiedzy przyrodniczej. W drugiej części uczniowie wykonywali w parach zadania praktyczne, związane ze znajomością geografii Polski, rozpoznawaniem ptaków i ssaków oraz znajomością państw Unii Europejskiej. Ważnym ogniwem tego etapu była umiejętność współpracy i komunikacji między członkami zespołu.

Nasi reprezentanci wykazali się i dużą wiedzą, i umiejętnością współpracy, zdobywając tytuły laureatów indywidualnych i zespołowych.   W konkursie indywidualnym Helena zajęła I miejsce, Maciej miejsce II. Łączna liczba zdobytych punktów dała im też I miejsce, jako drużynie.

Kolejny sukces naszych uczniów to powód do wielkiej dumy i radości. Gratulujemy Wam i dziękujemy.

M.Bamburowicz-Węglarska

smieci123

 

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.