foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

26 maja w Poznaniu miała miejsce niezwykle ważna i piękna uroczystość. 190 laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, organizowanych dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego, odebrało zaświadczenia i nagrody.

W imieniu Wielkopolskiego Kuratora wręczał je dr Krzysztof Błaszczyk Wicekurator Oświaty. Wśród tych 190 szczęśliwych i przejętych zarazem uczniów było dwoje uczniów naszej szkoły - Helena Wojciechowska i Maciej Stachowiak, laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Towarzyszyli im dumni i wzruszeni rodzice, dziadkowie oraz nauczycielka przyrody, pani Małgorzata Węglarska.

Pan Kurator wyraził słowa uznania dla uczniów, doceniając ich trud w uzyskiwaniu wiedzy: „Jesteście tymi, którzy postawili przed sobą dalekosiężne cele i wysoko postawiliście sobie poprzeczkę. Trwajcie w tym wysiłku i osiągajcie nowe horyzonty, a zdobyta wiedza będzie Wam w tym pomocna.” Zwrócił się też do opiekunów:„Szczególne podziękowania kieruję do  nauczycieli i rodziców, którzy mieli swój nieoceniony wkład w przygotowanie młodzieży do tegorocznych konkursów przedmiotowych. Mam nadzieję, że dzięki tej interesującej przygodzie poznawczej uczniowie rozbudzą swoje zainteresowania i pasje, które będą przynosiły efekty w dorosłym życiu”.

Uzyskanie tytułu laureata to wielki sukces Heleny i Macieja i powód do dumy dla nas wszystkich. Uczniowie ci przez blisko pół roku pilnie przygotowywali się do konkursu, przechodząc jego kolejne etapy. W etapie szkolnym byli w gronie 8653 uczniów, z których do ostatniego, wojewódzkiego etapu zakwalifikowało się tylko 144, a tytuł laureata zdobyło 49 uczniów, co stanowi 0,51% wszystkich uczestników. Serdecznie gratulujemy Helenie i Maciejowi i życzymy dalszych sukcesów w nauce. Mamy nadzieję, że ich zaangażowanie, systematyczność i pilność będą przykładem dla pozostałych uczniów naszej szkoły.

M.Bamburowicz-Węglarska

hela1

 

 

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.