foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Uczniowie klasy I A znają już wszystkie litery alfabetu i z entuzjazmem poznają tajniki sztuki czytania. W kwietniu zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej, którą dobrze znają
i z której chętnie korzystają. Są świadomi, że tylko systematyczne sięganie po lekturę pozwoli im pięknie czytać i przeżywać niezapomniane przygody z bohaterami książek.

W poniedziałek, 12 czerwca, dzieci odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Lipnie. Podczas spotkania z panią Natalią Laskowiak, pracownikiem biblioteki, zdobyły wiele ciekawych informacji na temat funkcjonowania biblioteki i zawartości księgozbioru. Obejrzały zdjęcia najbardziej fascynujących bibliotek z całego świata i z wypiekami na twarzach przejrzały wiele książek, do wypożyczania i czytania których zachęcała pani Natalia. Lekcja biblioteczna została uatrakcyjniona czytaniem baśni pt. „Roszpunka”. Wszystkie pierwszaki otrzymały na pamiątkę zakładkę i wyraziły duże zainteresowanie przyłączeniem się do grona czytelników.    

Cieszymy się, że mogliśmy pobuszować między regałami i delektować się spotkaniem z książkami. Dziękujemy Paniom Bibliotekarkom za miłe przyjęcie oraz cenne ciekawostki. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie w kolejnym roku szkolnym.

Pierwszaki wraz z wychowawczynią, Aldona Ginter

biblioteka1

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.