foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Długo oczekiwany przez uczniów koniec roku szkolnego przypadł na słoneczny, gorący dzień, pozytywnie zapowiadający rozpoczynające się wakacje. Od samego rana szkoła zapełniła się elegancko ubranymi dziećmi z rodzicami, trzymającymi w dłoniach pękami kwiatów. W powietrzu wyczuwało się radość wymieszaną ze smutkiem związanym z faktem zakończenia roku szkolnego. Niektóre dzieci miały łzy w oczach, nie hamując się przytulały się do swoich nauczycieli.

Sala gimnastyczna odświętnie przygotowana na uroczystość, z trudem pomieściła uczniów, pedagogów i przybyłych rodziców. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 tradycyjnie rozpoczęło się wprowadzeniem pocztu flagowego i przemówieniem Pani Dyrektor Ewy Rosolskiej. Następnie Pani Dyrektor z wychowawcami wręczyła świadectwa i nagrody dla wyróżnionych uczniów oraz podziękowania dla rodziców za ich zaangażowanie w działalność szkoły.

Występ muzyczny uczniów klas trzecich zakończył uroczystość, po której nastąpiły pełne emocji indywidualne pożegnania uczniów z nauczycielami. Z trudem uczniowie opuszczali mury swojej szkoły. Nauczyciele również wzruszeni niesamowitą atmosferą z uczuciem żalu rozstawali się ze swoimi podopiecznymi. Takie momenty pokazują jak jesteśmy sobie bliscy.

Koniec roku to jednak nie tylko wzruszenie, ale przede wszystkim nagroda za całoroczny wysiłek. Uczniowie naszej szkoły bardzo mocno pracowali przez cały rok szkolny, osiągając bardzo wysokie wyniki.

„ZŁOTĄ SOWĘ”, czyli nagrodę za trzyletnią wyróżniającą się pracę i średnią na świadectwie co najmniej 5,0 otrzymali:

z klasy VI A:

ZUZANNA RUTA

ALEKSANDRA WALKOWSKA

HELENA WOJCIECHOWSKA

z klasy VI B:

JAKUB JANKOWSKI

MACIEJ STACHOWIAK

Na „MAŁĄ SOWĘ” po pierwszym etapie edukacyjnym, za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, zasłużyli:

 z klasy III A:

MICHALINA DZIATKOWIAK

JOANNA SĘDŁAK

JĘDRZEJ WOJCIECHOWSKI

 z klasy III B:

MACIEJ JUSKOWIAK

MACIEJ OLEJNICZAK

OLIWIA STACHOWIAK

 z klasy III C:

JAKUB CUGIER

KATARZYNA JAKUBIAK

NATALIA ŁATKA

OLIWIA OKONIEWSKA

„PRACOWITĄ PSZCZÓŁKĘ”, za ogromny trud i pracowitość w dążeniu do osiągnięcia jak najlepszego wyniku na świadectwie, otrzymała uczennica z klasy III A: WERONIKA NOWAK.

Szczególne wyróżnienia i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Lipnie i Wójta Gminy Lipno pana Jacka Karmińskiego odebrali HELENA WOJCIECHOWSKA i MACIEJ STACHOWIAK, laureaci Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Uzyskanie tytułu laureata to wielki sukces Heleny i Macieja i powód do dumy dla nas wszystkich. Uczniowie ci przez blisko pół roku pilnie przygotowywali się do konkursu, przechodząc jego kolejne etapy.

Wszystkim nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów w nauce, a pozostałej społeczności uczniowskiej coraz lepszych wyników i satysfakcji ze zdobytej wiedzy. Od dziś, przez ponad dwa miesiące, szkolne ławki będą świeciły pustkami. Hura! Rozpoczęły się wakacje!

koniec2017

 

22 czerwca, dzień przed zakończeniem roku szkolnego, tradycyjnie odbył się apel podsumowujący wiele akcji charytatywnych i konkursów odbywających się w naszej szkole, m.in. zbiórka puszek, baterii, podsumowano "Górę Grosza", konkurs czytelniczy Wielka Liga Czytelników, Zaczytana Szkoła - konkurs przeprowadzony przez gazetkę szkolną, wręczono dyplomy za konkursy Olimpus oraz wręczono nagrody Szkolnej Kasy Oszczędności.

zbiorki2017

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.