foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

         Tak niedawno rozstaliśmy się, udając się na upragnione wakacje. Teraz nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych, beztroskich wakacji. 4 września przywitał wszystkich uczniów piękną pogodą. Szczególnie gorąca atmosfera panowała w sali gimnastycznej, w której uroczyście zainaugurowano rok szkolny 2017/2018. Corocznie ta uroczystość jest wyjątkowo ważna dla uczniów klas pierwszych i czwartych, którzy wstępują w nowy etap nauki, ale była to również wyjątkowa chwila, ponieważ po 18 latach na skutek reformy oświaty swoją działalność rozpoczęła ośmioletnia Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lipnie.
     Podczas inauguracji roku szkolnego uczniów, rodziców i nowych nauczycieli serdecznie przywitała pani dyrektor Ewa Rosolska. W swoim przemówieniu pani dyrektor zapewniła dzieci i obecnych rodziców, że nasza szkoła jest placówką przyjazną i bezpieczną. To miejsce zdobywania wiedzy, ale i realizacji wielu projektów i zajęć dodatkowych.
     Pierwszoklasiści z lekką nieśmiałością wkroczyli w progi szkoły. Nowi uczniowie uważnie wysłuchali słów pani dyrektor, która życzyła im powodzenia w rozpoczynającym się roku szkolnym, a rodzicom podziękowała za zaufanie, jakim obdarzyli szkołę, przekazując pod opiekę największe skarby - swoje dzieci. Następnie uczniowie klas pierwszych, których w tym roku przyjęliśmy do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Lipnie jest 46,  przeszli z wychowawcami i rodzicami do sal, gdzie zostali zapoznani z planem lekcji oraz otrzymali swoje pierwsze elementarze.
     Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości i powodzenia w nowym roku szkolnym!

nowyrok17

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.