foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Wszyscy lubimy ciepłe bułeczki i świeży chleb. Ale nie wszyscy wiemy jaka jest droga chrupiącej bułeczki na nasze stoły. Aby się o tym przekonać, klasy III a i III b udały się do piekarni w Lipnie.

Właściciel piekarni przyjął nas serdecznie i zaprosił do zwiedzania zakładu. Dzieci miały okazję zapoznania się z pracą piekarza i procesem powstawania pieczywa. Najpierw dowiedziały się, że są różne typy mąki, której używa się do wypiekania chleba, bułek, rogali, a później obejrzały urządzenia piekarnicze. Wśród nich znalazł się ogromny „mikser”, który wyrabia ciasto. Duże zainteresowanie budziła maszyna formująca bułki i pyzy. Na oczach dzieci powstawały okrąglutkie, zgrabne kuleczki. Dzieci również miały okazję zobaczyć piec do wypieku chleba. Zdziwiły się, że jednorazowo wkłada się do niego około 200 bochenków chleba.

W trakcie zwiedzania piekarni dzieci poczęstowane zostały świeżym chlebem i pyzami, a na podwieczorek otrzymały trochę słodkości – ciastek, które wyprodukowane zostały w przylegającej do piekarni, ciastkarni.

Pełni wrażeń, najedzeni, podziękowaliśmy właścicielowi i wróciliśmy do szkoły.

Alina Linke

Izabela Kaczmarek

Ewa Rosolska

chleb1

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.