foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Gdybyśmy wszyscy wzięli sobie do serca słowa Antoniego de Saint-Exupéry: „Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”, miliony bezdomnych zwierząt nie przechodziłyby codziennej gehenny – głodu, pragnienia, braku schronienia, ludzkiej agresji. Szacuje się, że na całym świecie może ich być od 600 milionów do nawet miliarda – głównie psów i kotów. W samej Polsce, i to tylko w schroniskach, mieszka ich ponad 100 tysięcy. Bezdomność zwierząt to, zarówno lokalnie – w naszym kraju, jak i globalnie – w skali świata, olbrzymi i nierozwiązany problem.

Przypadający w październiku Dzień  Zwierząt Bezdomnych, to okazja, aby zwrócić uwagę na fatalny los zwierząt, pozbawionych opieki, i zastanowić się, jak każdy z nas może się włączyć w skuteczną poprawę ich sytuacji.

piesikot

Wzorem ubiegłych lat rozpoczynamy akcję pomocy dla podopiecznych schroniska w Henrykowie oraz fundacji Zwierzęce SOS . Zbieramy karmę dla psów i kotów (przede wszystkim mokrą), żwirek oraz akcesoria: koce, ręczniki, zabawki, smycze. Chcemy w ten sposób wspomóc zwierzęta, dla których los nie okazał się łaskawy. Otwórzmy dla nich nasze serca. Karmę i wspomniane akcesoria prosimy przynosić do sali 32. Akcja potrwa miesiąc. Liczymy na Waszą hojność.

Uczniowie klasy Va z wychowawczynią Małgorzatą Węglarską.

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.