foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Obecność warzyw i owoców w diecie dzieci każdego dnia jest konieczna. Potrzebują one różnych składników pokarmowych, które dadzą im energię i chęć nie tylko do nauki, ale tez do zabawy, sprawią, że będą pełne werwy i radości. Podając dzieciom warzywa i owoce każdego dnia, troszczymy się o ich zdrowie także w przyszłości.

Ważne jest ukształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. To czego dzieci nauczą się w domu, w szkole stanie się ich nawykiem w życiu dorosłym i będzie korzystnie wpływało na ich zdrowie.

Celem programu jest pokazanie dzieciom, że warzywa i owoce są niezbędne w ich diecie jako źródło cennych witamin, błonnika pokarmowego i składników mineralnych. Chcemy przekonać dzieci, że jedzenie warzyw i owoców nie musi być nudne, a posiłki przygotowane w oparciu o owoce i warzywa – bardzo smaczne.

Uczennice i uczniowie z klasy VIIb, ze swojej inicjatywy, za zgodą pani dyrektor, zorganizowali w naszej szkole „Bal owoców i warzyw”, który miał na celu pogłębienie zdobytej wiedzy na temat zdrowego odżywiania poprzez zabawy i konkursy z udziałem uczniów klas I-III. Dzieci były bardzo zadowolone ze wspaniałej zabawy. Dziękujemy uczniom i uczennicom klasy VII za wspaniałą inicjatywę.

Wychowawcy klas I-III

 

balwa1

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.