foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Uczniowie klasy III a, III b i II a wybrali się na wycieczkę do lasu. Na szczęście piękna pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać na łonie natury. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Niestety widzieliśmy tylko mrówki, biedronki, a w oddali uciekające zające i sarny. Las jest bogatym źródłem poznania świata przyrodniczego. Dzieciom w wieku wczesnoszkolnym należy stwarzać okazje do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności. I właśnie temu miała służyć zorganizowana 12 października wycieczka do najbliższego lasu.

Przechadzaliśmy się po lesie obserwując naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze m.in. liście, mrowisko, korę drzew, rośliny i owady. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych odgłosów. Po lesie oprowadzali nas myśliwi z Koła Łowieckiego „Gwizd”, którzy w bardzo ciekawy sposób opowiadali o lesie i pracy myśliwego.

Dzieci wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować.  Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.

Na koniec wycieczki na dzieci czekała niespodzianka. Rodzice w Chacie Myśliwskiej w Błotkowie przygotowali dla dzieci przepyszne kiełbaski z grilla. Bardzo serdecznie dziękujemy za poczęstunek rodzicom, a myśliwym za wspaniałą lekcję przyrody. Dasz bór!

Aldona Ginter

Izabela Kaczmarek

Jacek Kaftan

Alina Linke

las10

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.