foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Warto dążyć do swoich celów i walczyć o marzenia. Tego właśnie uczyło przedstawienie, pt. „Calineczka”, które mieli okazję zobaczyć uczniowie klas czwartych.

24 października czwartoklasiści wraz z wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Teatru Animacji w Poznaniu. Obejrzeliśmy spektakl, będący dość luźną interpretacją znanej baśni Hansa Christiana Andersena.

Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest wiara w swoje marzenia. Tytułowa Calineczka chciałaby zobaczyć, jak wygląda świat „za oknem” i znaleźć swoje miejsce. Pewnego dnia jej życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni, a Calineczka – mimo chwil zwątpienia i licznych przeszkód – nie przestaje dążyć do swoich celów. Historia dziewczyny uczy, że wytrwałość, wiara w marzenia i konsekwencja pomagają rozwinąć skrzydła.

W drodze powrotnej zahaczyliśmy o Kórnik. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Przewodnicy oprowadzili nas po posiadłości, opowiadając o jej właścicielach. Podczas zwiedzania Zamku usłyszeliśmy też legendę o Białej Damie.

Wyjazd przyniósł uczniom wiele wrażeń. Czwartoklasiści tego dnia nie tylko dobrze się bawili, ale również pogłębili swoją wiedzę.

J.Cieślak, S. Wagner, K. Zmysłowska

calineczka

 

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.