foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

17 października

Pierwszego dnia po dotarciu do Zaborówca ok. godziny 11.00 rozkwaterowaliśmy się w pokojach. Jak to zawsze bywa: wielkie zamieszanie i chaos.

Po obiedzie zebraliśmy się wszyscy na Sali, aby omówić zasady kontraktu. Każdy kto chciał mógł zabrać głos odnośnie danej reguły, którą chciał wcielić w życie. Następnie warsztaty rozpoczęła klasa VII b, a w tym czasie druga klasa siódma miała czas na odpoczynek na dworze. Na zajęciach zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Naszym zadaniem było zrobić wszystko, aby przeżyć na bezludnej wyspie 30 lat. Musieliśmy się porządnie zastanowić, co jest dla nas najważniejsze – miłość, wolność czy też szczęście. Na koniec dnia odgrywaliśmy scenki dotyczące zachowania młodych ludzi sięgających po alkohol.

18 października

Dzień drugi zapoczątkowaliśmy oglądaniem filmów odnośnie uzależnień. W ten sam dzień dostaliśmy też zadanie domowe. Mieliśmy napisać list do osoby, w której domu jest problem z alkoholem. My odnosiliśmy się do filmów, które wcześniej obejrzeliśmy.

Mogliśmy się też przekonać jak widzi osoba upojona alkoholem, za pomocą alkogogli.

Niektórzy z nas wcielali się w nauczycieli i odgrywali radę pedagogiczną. Pod koniec dnia mieliśmy wieczór śmiechu. Polegał on na tym, że każdy pokój wymyślał zabawną scenkę, a następnie ją odgrywał.

19 października

Ostatniego dnia po śniadaniu spotkaliśmy się na podsumowaniu. W ten dzień mieliśmy najwięcej czasu wolnego, który staraliśmy się wykorzystać jak najlepiej np. na wspólnych zabawach czyli integracji.

Zuzanna Ruta ( uczennica klasy VIIa )

 

zaborowiec

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.