foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

27 listopada był bardzo ważnym dniem dla naszych najmłodszych uczniów, bo to dzień przyjęcia ich w poczet uczniów. Zaczęło się niewinnie i w miarę bezpiecznie, przez wprowadzenie na scenę maluchów. Uczynili to uczniowie klasy mundurowej zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Nietążkowa. Było… spoko, ale na scenę wszedł porucznik z szablą. Zrobiło się drętwo… co z tą szablą? Po co mu ona? Domysłów było mnóstwo. Co jeden, to mroczniejszy. Na szczęście okazało się, że szabla miała posłużyć jako symbol uczynienia z malucha prawdziwego ucznia Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lipnie. Poszło gładko… uszy zostały na miejscu.

Jednak bylibyśmy niewdzięcznikami, gdybyśmy przy tak ważnej uroczystości nie wyrazili wdzięczności władzom gminy Lipno za nowy wygląd naszej szkoły. Były podziękowania i obietnice szanowania pracy innych… oby prawdziwe.

Była jeszcze jedna okazja do wyrażenia naszej wdzięczności. Przez ostatni rok Rada Rodziców pracowała na stworzenie naszym uczniom lepszych warunków do nowoczesnej nauki. I tak powstała pachnąca nowością, pracownia komputerowa z pełnym usprzętowieniem. Podziękowaliśmy rodzicom i naszym sponsorom, którzy choć wiedzieli na co się porywamy, twierdzili, że wspólnie damy radę. Daliśmy radę. Ale bez was kochani rodzice to by się nie udało.

Szczególne dziękowaliśmy motorowi całej akcji, pani Agacie Radziei -Wojciechowskiej. To pani Agata jak dobra wróżka strzegła tej idei. Czasami nawet zastanawiałam się, czy nie czaruje sprawiając, że udawały się nam wszystkie akcje i imprezy, które dla pozyskania środków organizowaliśmy. Zarażała wszystkich optymizmem i nowymi pomysłami. Pani Agata tym dziełem zakończyła swoją pracę w Radzie Rodziców, ale wysoko ustawiła poprzeczkę. Mamy już nowy plan i przystępujemy do jego realizacji.

To był szczęśliwy dzień, nie tylko dla najmłodszych i oby takie dni zdarzały się jak najczęściej.

Dyrektor szkoły: mgr Ewa Rosolska

pasowanie1a1b

pracownia

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.