foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Z ogromną przyjemnością informuję o podwójnym sukcesie naszej uczennicy Soni Samelczak z klasy VII b.

24 listopada 2017 roku wraz uczennicami Emilią Dworak, Alicją Juśkiewicz, Zuzanną Rutą, Sonia przystąpiła do recytatorskich zmagań, które miały wyłonić najlepszych z grona wielu deklamatorów z Leszna i okolic. Półfinał konkursu został zorganizowany w I Liceum Ogólnokształcącym im. Rodu Leszczyńskich. Każdy przystępujący miał za zadanie jak najlepiej wygłosić z pamięci wybrany wiersz Haliny Poświatowskiej.

Konkurencja była ogromna, bo w grupie wiekowej szkół podstawowych do recytacji przystąpiło ponad pięćdziesięcioro uczniów. Sonia Samelczak recytowała wiersz pod tytułem „Koniugacja” zdobywając w swojej kategorii wiekowej I miejsce i zarazem przepustkę do międzywojewódzkich finałów.

Tydzień później, w sobotę 2 grudnia, miałam zaszczyt towarzyszyć Soni podczas finału XVIII Międzywojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego o Laur Haliny Poświatowskiej , który odbywał się w murach liceum w Świebodzinie. Tym razem zmagali się najlepsi z najlepszych, prezentując wiersze poetki zmarłej pięćdziesiąt lat temu, Sonia uzyskała tym razem wyróżnienie. Ciesząc się sukcesami Soni, serdecznie jej gratulujemy!

                                                                                                                                         Ewa Jezierska

sonia

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.