foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

22 grudnia, zgodnie z wieloletnią tradycją, odbyły się w naszej szkole uroczystości jasełkowo-wigilijne. W świątecznej , pełnej radości, ale i zadumy  atmosferze, cała społeczność naszej szkoły obejrzała spektakl jasełkowy pt. "Wigilia w autobusie", przygotowany przez uczniów klasy Va. "Ludzie są dobrzy" to motto przewodnie przedstawienia, ukazującego duchową przemianę człowieka. Jego akcja toczy się współcześnie w wigilijny wieczór, w autobusie. Obcy sobie pasażerowie autobusu,  powracający na święta do domu i bliskich, początkowo obojętni wobec siebie, a nawet skonfliktowani, jednoczą się w obliczu wspólnego problemu, jakim jest awaria pojazdu. Magia wigilijnego wieczoru sprawia, że stają się życzliwi, pomocni i dobrzy dla siebie.

Przedstawienie jasełkowe było przeplatane pięknymi, refleksyjnymi kolędami i piosenkami świątecznymi, w wykonaniu uczennicy klasy IVc Karoliny Mikołajczak.

Po spektaklu wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie w towarzystwie wychowawców, zaproszonych nauczycieli i rodziców zasiedli do wigilii klasowych.

  Małgorzata Bamburowicz-Węglarska

Uczniowie klasy Va

malgosia

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.