foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W styczniu w ramach cyklu tematów „Cztery żywioły - ogień” dużo rozmawiałyśmy z dziećmi na temat trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka. Dzieci słuchały wierszy, piosenek i opowiadań na ten temat. Znają dobrze numer do straży  pożarnej i wiedzą, że zabawa zapałkami jest zakazana.

Ewaluacją tych wiadomości była zorganizowana, 19 stycznia, wycieczka do Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Lesznie. Dzięki życzliwości pana strażaka – Mirosława Zimniaka, uczniowie klas III A i III B mogli obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o trudnych akcjach ratowniczo- gaśniczych. Dzieci miały możliwość wejścia do wozu strażackiego, przymierzenia hełmu strażaka, dodatkowo każdy mógł spróbować swoich sił na torze w komorze dymnej i potrzymać wąż strażacki. Potem strażacy włączyli syreny w wozach strażackich. Zaprezentowali nam także wiele innych sprzętów potrzebnych w akcjach strażackich. Jedną z największych atrakcji była rura, którą strażacy zjeżdżają do akcji. Mieliśmy także chwilkę na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Niech tak zdobyta wiedza zachowa się jak najdłużej w pamięci uczniów.

To była wspaniała wycieczka! Serdeczne podziękowania kierujemy rodzicom Marysi z klasy III A, pani Iwonie Lorenc-Zimniak i panu Mirosławowi Zimniak, którzy pomogli zorganizować ten wyjazd.

Alina Linke, Izabela Kaczmarek, Monika Raczkowska

ospleszno

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.