foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Jędrzej Wojciechowski z klasy IVa na pewno będzie mile wspominał jesienną edycję olimpiady „Olimpus”. Właśnie dowiódł, że język polski nie ma przed nim żadnych tajemnic. Został laureatem ogólnopolskiego konkursu i zasłużenie odebrał grawerowany dyplom zwycięstwa. Możemy być dumni równi z innych naszych uczniów – wielu uczestników olimpiady z języka polskiego i matematyki osiągnęło wyniki wyższe niż średnia krajowa.

6 i 7 listopada 2017 roku w naszej szkole po raz kolejny zostały przeprowadzone olimpiady przedmiotowe „Olimpus” z języka polskiego i matematyki. Z zadaniami z języka polskiego zmagało się 19 uczniów z klas IV – VII, a z matematyki dwudziestu sześciu.

Z języka polskiego, oprócz Jędrzeja Wojciechowskiego, który został laureatem, 2 uczniów z klasy IV i dwóch z klasy VII uzyskało wynik lepszy od średniej krajowej. Z matematyki z kolei aż sześciu uczniów z klasy IV i dwóch z klasy VI przekroczyło średnią krajową w liczbie zdobytych punktów.

Każdy z uczestników olimpiad przedmiotowych, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzymał dyplom uznania za udział w olimpiadzie. „Olimpus” promuje uczniów wykazujących zainteresowania różnymi dziedzinami i posiadających wszechstronną wiedzę. Do olimpiady można przystąpić w trzech terminach każdego roku szkolnego: jesienią, zimą oraz wiosną. Olimpiady przedmiotowe sprawdzają stan wiedzy uczniów na poziomie ogólnopolskim przez zewnętrzną komisję egzaminacyjną.

Szkolni organizatorzy

olimp2017

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.