foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

5 lutego uczniowie klas III i IV mogli uczestniczyć w ciekawym spotkaniu z pisarzem – Gabrielem Roszakiem. Nasz gość tworzy od wielu lat, jest uznanym w środowisku artystycznym poetą, satyrykiem, miłośnikiem historii oraz popularyzatorem kultury regionalnej. Spotkanie zostało zorganizowane na trzeciej lekcji na sali gimnastycznej.

Gabriel Roszak jest autorem książki z poezją dla dzieci, pt. „W leśnej operze”. Dzieci zapoznały się  z nią podczas lekcji w tygodniu poprzedzającym spotkanie.

Poeta został powitany brawami. Uczniowie klas IV, którzy jako pierwsi znaleźli się na sali gimnastycznej, otoczyli naszego gościa i zebrali autografy.

W pierwszej części spotkania uczniowie powiedzieli kilka zdań biogramu p. Roszaka oraz zaprezentowali jego utwory poetyckie. Sam autor również przeczytał kilka swoich wierszy oraz opowiedział o prezentowanym tomiku.

W drugiej części spotkania dzieci mogły zadawać pytania. Autor cierpliwie i z poczuciem humoru starał się zaspokoić ciekawość uczniów i odpowiadał na każde pytanie. Dzieci chciały się dowiedzieć się, m.in., czy łatwo jest być pisarzem, jak długo tworzy się wiersz i czy nasz gość lubił chodzić do szkoły.

Na zakończenie uczniowie wręczyli p. Roszakowi kwiaty i podziękowali za przybycie do naszej szkoły.

Spotkanie zostało zorganizowane przez polonistkę, Katarzynę Zmysłowską przy wsparciu p. Moniki Raczkowskiej bibliotekarki. 


roszak

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.