foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Klub Młodego Odkrywcy w naszej szkole działa przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik. Celem zajęć jest pozwolenie dzieciom na swobodne eksperymentowanie i doświadczanie otaczającego świata, a dzięki temu rozwijanie wrodzonej ciekawości i pogłębianie wiedzy z różnych dziedzin.

Tym razem na zajęciach Klubu Młodego Odkrywcy uczniowie przygotowali dla skrzydlatych przyjaciół stołówki z pożywieniem. Sami przygotowywali kule ze smalcu i nasion, a później rozwieszali je na drzewach wokół szkoły, tak, aby obserwować ptaki, które zimują w naszym rejonie. Kolejne zajęcia minęły na eksperymentowaniu z wodą. Najbardziej spodobał się młodym badaczom eksperyment z „magiczną butelką” i „siłą przyciągania”. Ostatnie zajęcia przed feriami to bicie rekordu w locie modeli samolotów zrobionych z papieru. Każda grupa składała inny model samolotu i porównywaliśmy, który dalej poleci.

Po feriach Klub Młodego Odkrywcy i wszyscy jego sympatycy wybierają się w niesamowitą podróż do Centrum Nauki Kopernik i Planetarium do Warszawy. Ruszamy 9 marca! Gdy wrócimy podzielimy się swoimi wrażeniami z pobytu w tym pełnym doświadczeń i eksperymentów miejscu.

Opiekun KMO - klasy IIIB: Izabela Kaczmarek

kmo1234

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.