foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

26 lutego, dwunastu uczniów z klas VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum, rozpoczęło w naszej szkole, cykl zajęć komputerowych z zakresu programowania modułowego „INTEL MAKE TOMORROW” prowadzonych przez nauczyciela Zespołu Szkół Technicznych – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie, pana mgr DARIUSZA BOJKA, wicedyrektora i nauczyciela matematyki, którego wspierają panie Izabela Kaczmarek i Katarzyna Frach - opiekunki Klubu Młodego Odkrywcy, działającego w naszej szkole.

Projekt obejmuje 23 lekcje tematyczne realizowane w blokach z technologii informatycznych na bazie zestawów edukacyjnych BeCreo.

BeCreo to modułowy zestaw do nauki podstaw programowania, elektroniki, mechatroniki i elementów robotyki. W programie szkoleniowym BeCreo uczeń wykonuje proste zadania konstruktorskie, układa program za pomocą wirtualnych bloczków, sterując platformą programistyczną i modułami wyświetlaczy, diod, głośników, serwomotorów, silników itp. Odczytuje dane z sensorów i na ich podstawie decyduje o działaniu podłączonych urządzeń. To wszystko pozwala na realizację wielu - co ważne - praktycznych zadań o bardzo różnym stopniu trudności. Zarówno uczeń siódmej kasy szkoły podstawowej, jak i uczeń gimnazjum, znajdzie ciekawe zadania dla siebie. Dzięki pełnemu kursowi z wyzwaniami o rosnącym stopniu trudności, językowi wizualnemu oraz wieloma modułami elektronicznymi łatwymi do podłączenia i gotowymi do użycia w zaledwie kilka chwil, uczeń spędzi wiele godzin na kreatywnej zabawie edukacyjnej.

Izabela Kaczmarek, Katarzyna Frach

progsp26

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.