foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Dnia 9 marca 2018r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Centrum Nauki Kopernik i Planetarium w Warszawie. W wycieczce brali udział chętni uczniowie z klas IV-VII oraz członkowie Klubu Młodego Odkrywcy z klasy IIIb wraz z opiekunami: Katarzyną Frach, Izabelą Kaczmarek, Kingą Stachowiak i Sabiną Wagner.

Celem wycieczki było pokazanie uczniom, jak w sposób ciekawy i przyjemny można poznać tajniki nauk ścisłych. Uczniowie mogli swobodnie poruszać się po Centrum i niekiedy na własnej skórze odczuć prawa fizyki czy biologii. To co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Mieli okazję przyjrzeć się kamieniom milowym naszej cywilizacji. Już na wejściu przywitał nas rozradowany, mówiący robot i wielkie wahadło z 250 kg kulą pokazującą, jak ziemia obraca się wokół własnej osi. A dalej to już wciągaliśmy się coraz dalej i dalej w fantastyczną przygodę.

Po ciekawych doświadczenia udaliśmy się do Planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie dzięki projekcji na sferycznym ekranie, otaczającym widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym, uczestnicy seansu odnieśli wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu i mieliśmy okazję poznać historię lotnictwa, oglądając film „Na skrzydłach marzeń”. 

Ponieważ pogoda nam sprzyjała, nie odmówiliśmy sobie również krótkiego spaceru w Parku Odkrywców, który znajduje się zaraz przy Centrum oraz odwiedziliśmy Syrenkę warszawską na brzegu Wisły.

Dzięki wizycie w Centrum Nauki Kopernik przekonaliśmy się, że nauka  to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie, więc do Centrum wrócimy na pewno, tym bardziej, że atrakcji naukowych jest tam bardzo wiele, a ekspozycje zmieniają się co roku. A my chcemy poznawać „wielką naukę” niekonwencjonalnymi metodami poprzez bezpośrednie w niej uczestnictwo.

Organizatorzy:

K.Frach, I.Kaczmarek, K.Stachowiak, S.Wagner

syrenka1

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.