foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

            Wkrótce ruszy konkurs „Poszybuj z wyobraźnią”, do udziału w którym serdecznie zachęcamy uczniów klas IV – VII. W związku z planowanym przedsięwzięciem 16 i 23 marca odbyły się warsztaty literackie, na których zebrali się młodzi amatorzy pióra.

            W zajęciach wzięli udział uczniowie klas IV – VII. Na uczestników czekało mnóstwo twórczych wyzwań. Każde z zajęć rozpoczęła rozgrzewka w formie zabawy.

            Po rozruszaniu szarych komórek uczniowie tworzyli własne teksty. Podczas pierwszych zajęć dzieci podjęły się pisania opowiadania. By nie było zbyt prosto, w historyjce musiały znaleźć się określone słowa. Jak się okazało, uczniowie w ciekawy sposób poprowadzili swoje opowieści.

            Podczas drugich zajęć uczniowie tworzyli, tzw. „opowieści z kubka”. Dzieci musiały stworzyć, najpierw w głowie, później na papierze logiczną i ciekawą opowieść o wylosowanym bohaterze. Praca nie była łatwa, ale młodzież miała sporo satysfakcji podczas kreowania świata przedstawionego. Pojawiły się nieoczywiste skojarzenia i ciekawe fabuły.

            Warsztaty pokazały, że nasi uczniowie są obdarzeni ogromną wyobraźnią. Już teraz zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie: „Poszybuj z wyobraźnią”. Szczegóły pojawią się na stronie szkoły, Librusie oraz zostaną Wam przedstawione podczas lekcji języka polskiego.


Organizatorki:

I. Gołąbka, E. Jezierska, K. Zmysłowska

kacha

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.