foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Dnia 7 kwietnia 2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie informacyjne dla przyszłych uczniów klas pierwszych, którzy wraz z rodzicami mieli okazję poznać bliżej naszą szkołę.

Pani dyrektor Aldona Ginter zaprezentowała ofertę edukacyjną szkoły, jej bogatą bazę dydaktyczną, różnorodność zajęć pozalekcyjnych, sportowe osiągnięcia uczniów. Dla małych i dużych gości przygotowano krótki program artystyczny, wesołą inscenizację „Na ratunek królowej bajek”. Podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekało wiele atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy ruchowe z kolorową chustą na sali gimnastycznej szkoły. W bibliotece panie zaprosiły przybyłe dzieci do wspólnej zabawy z bajkowymi rymowankami. Ogromne emocje wzbudziły zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykazały się pomysłowością i twórczym działaniem tworząc, pod czujnym okiem nauczycielek, kolorowe wiatraczki. W Klubie Młodego Odkrywcy miały okazję zostać „małymi odkrywcami” wykonując samodzielnie ciekawe doświadczenia z mlekiem. Korzystały także z tablicy interaktywnej oraz miały zajęcia w nowoczesnej pracowni informatycznej. Zwiedzały pracownię przyrodniczą, gdzie pod mikroskopami podziwiały świat roślin. Dzieci układały puzzle, grały w liczne gry słowno-językowe oraz wyładowywały nadmiar energii w świetlicy szkolnej, gdzie skakały po kolorowych, miękkich klockach. Każdy przedszkolak na pamiątkę dostał balonik – zwierzątko.

Mali goście bardzo chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach. Dla rodziców „drzwi otwarte” były okazją do spotkania z dyrekcją, nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej, pedagogiem szkolnym, psychologiem, wychowawcami świetlicy i logopedą. Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za przybycie, duże zainteresowanie pracą naszej szkoły, miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas!

To był wyjątkowy dzień, pełen wrażeń! Teraz od Rodziców zależy, czy zdecydują się zapisać swoje dziecko właśnie do naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2018 r.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Dyrekcja i nauczyciele ZS w Lipnie

 

otwarte

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.