foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Jednym z celów Klubu Młodego Odkrywcy oprócz eksperymentowania i doświadczania jest rozbudzanie świadomości ekologicznej. Dlatego opiekunki KMO pani Izabela Kaczmarek i Katarzyna Frach postanowiły wraz z członkami klubu zachęcić pozostałych uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji sadzenia drzew zorganizowanej przez Nadleśnictwo Karczma Borowa w Lesznie pod hasłem „1000 drzew na minutę”.

Do akcji włączyło się 40 chętnych uczniów z klas I-VII wraz z panią Małgorzatą Bamburowicz-Węglarską - nauczycielem przyrody.

Do obsadzenia był teren ok. 3 ha, niedaleko leśniczówki Nowy Świat. Pogoda dopisała, więc nasza ekipa wzięła się ostro do pracy. Dzieci z uwagą słuchały leśników, którzy pokazywali im jak sadzić drzewa, jak głęboki robić dołek, w jakiej odległości od poprzedniej rośliny sadzić kolejne. Rekordzista z naszej szkoły Nikodem zasadził 190 sadzonek sosny. Ogromne brawa dla niego!

Oprócz sadzenia drzewek można było także wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych przez pracowników nadleśnictwa i wykazać się znajomością gatunków roślin, ptaków leśnych i zwierząt. Nagrodami były gadżety od leśników. A każdy, kto posadził drzewko, otrzymał dyplom.

Możemy się pochwalić, że uczniowie naszej szkoły byli najliczniejszą grupa dzieci i młodzieży, która na Nowym Świecie sadziła las. Brawa dla tych, którym na sercu leży dobro naszej planety i dzień wolny – sobotę, 21 kwietnia, poświęcili na tak szczytny celu.

Dziękujemy Radzie Rodziców, która pokryła koszty dojazdu.

Opiekunki KMO: I.Kaczmarek, K.Frach

sadzimylas

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.