foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W czwartek, 19 kwietnia 2018 r., druga grupa uczniów odbyła terenową lekcję biblioteczną. Tym razem to IV c wyjechała na wycieczkę edukacyjną do drukarni i biblioteki. Celem wyjazdu było poznanie pracy drukarza oraz bibliotekarza, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania z biblioteki i czytelni oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania drukarni. Pani przewodniczka w barwny sposób opowiedziała o pracy drukarza, introligatora, czy zecera. Uczniowie mogli zobaczyć warsztat drukarski, pracownię kolorów, czy introligatornię. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstają plakaty i banery, kalendarze, czy ulotki. Na pamiątkę otrzymaliśmy podarunki w postaci notesików oraz zdjęcie z logo drukarni. Uczniowie nie pozostali dłużni i wręczyli pracownikom przygotowane wcześniej podziękowania: czekoladę, list oraz laurki z życzeniami ciekawych zleceń i niekłopotliwych klientów.

Drugim etapem wycieczki była wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Bibliotekarki oprowadziły nas po gmachu budynku. Mieliśmy okazję zwiedzić niektóre pomieszczenia. Rozpoczęliśmy od pokoju Stanisława Grochowiaka. Następnie udaliśmy się do wypożyczalni, czytelni, czytelni dla dzieci i młodzieży i galerii Lochy. Uczniowie dowiedzieli się też, jakie warunki muszą spełnić uczestnicy przy korzystaniu z biblioteki.

Do szkoły wróciliśmy bogatsi o wiedzę i doświadczenie. Poznaliśmy zasady, obowiązujące czytelników bibliotek, tajniki pracy drukarza oraz dowiedzieliśmy się, do czego służyły kasety magnetofonowe.

Katarzyna Zmysłowska, Monika Raczkowska

4cdruk

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.