foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Uczniowie Zespołu Szkół w Lipnie, 50 ze szkoły podstawowej z klasy IVb, Va i VIb oraz 50 z klas II i III gimnazjalnych, pomogli pobić REKORD GUINNESSA W NAJWIĘKSZEJ NA ŚWIECIE LEKCJI MATEMATYKI. Cały wyjazd zainicjowały nauczycielki matematyki - pani Izabela Kaczmarek i pani Barbara Dopiera i spotkał się on z ogromnym entuzjazmem ze strony uczniów. Bicie rekordu Guinnessa odbyło się 15 maja 2018r. o godz. 10.00 na Stadionie Żużlowym im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Udział w niej wzięło aż... 4635 uczniów z całego regionu. To przeszło 1000 więcej niż wynosi ustanowimy siedem lat temu rekord w Szwecji.

Organizatorem próby bicia rekordu Guinnessa była Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie. Lekcję pt. "Magia czy matematyka" prowadziła Anna Leśniak, nauczycielka matematyki z tej szkoły, która zadawała uczniom matematyczne zagadki dotyczące magicznych kwadratów. Odpowiedzi uczniowie udzielali pokazując kartki w odpowiednich kolorach.

I udało się! Rekord pobity! Byliśmy tam, uczestniczyliśmy i pomogliśmy w pobiciu rekordu, który należy teraz do Polski!

Bardzo serdecznie dziękuję Wychowawcom klas za pomoc oraz Radzie Rodziców i Urzędowi Gminy Lipno za zasponsorowanie przejazdu na imprezę.

Izabela Kaczmarek

gines

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.