foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Członkowie Klubu Młodego Odkrywcy z klasy Ib i IIIb Zespołu Szkół - Szkoły Podstawowej w Lipnie otrzymało zaproszenie do Szkoły Podstawowej w Osiecznej, gdzie zagościł na dwa dni „NAUKOBUS” z osiemnastoma mobilnymi stacjami badawczymi z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy.

Mobilna wystawa z eksponatami, które można dotknąć i przetestować, to sposób na dotarcie do uczniów z wsi, miast i miasteczek, gdzie dostęp do atrakcyjnych form edukacji jest utrudniony. Wystawa objazdowa pt. „Umysł przyłapany” stworzona została przez specjalistów w oparciu o eksponaty interaktywne.

Z dala od szkolnej tablicy i kredowego pyłu młodzi odkrywcy z KMO dowiedzieli się, jak powstaje film, na czym polega dowód na istnienie Pitagorasa, spróbowali również oszukać swoje zmysły. Na wystawie zobaczyli m.in. kulę plazmową, dowiedzieli się jak zbudowana jest skocznia narciarska oraz sprawdzili swoje siły w ,,starciu” z ciśnieniem atmosferycznym, a to wszystko pod okiem animatorów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik, którzy pomagają dzieciom rozpalić naukowe pasje.

Niejeden wynik eksperymentu wprawiał w zdumienie. Niejednokrotnie wywoływał salwy śmiechu, a co najważniejsze wzbudzał ciekawość.

Poza tym mieliśmy możliwość oglądania pracy drukarki 3D i wykonanie kilku eksperymentów z ciekłym azotem z uczniami i nauczycielami z Zespołu Szkół Technicznych z Leszna, którzy mieli w Osiecznej swoje stanowisko eksperymentalne.

Oby takich cennych inicjatyw było jak najwięcej! Może do naszej gminy również zawita NAUKOBUS. Opiekunki KMO już poczyniło pierwsze kroki w tym kierunku….

Opiekunki KMO: I.Kaczmarek, K.Frach

osiecznakmo

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.