foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Już po raz drugi opiekunki KMO: pani Izabela Kaczmarek i Katarzyna Frach przy ogromnym wsparciu pani Sabiny Wagner, zorganizowały dla uczniów naszej szkoły z klasy I b, III b i IV b wyjazd na śremską „NOCY NAUKI”, która odbyła się w Zespole Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie. Ta pełna wrażeń noc odbyła się 25 maja 2018 r. na terenie tamtejszej szkoły w godzinach od 19.30 do 23.00.

Noc Nauki to jedyna taka noc w Powiecie Śremskim. Noc pełna niezapomnianych wrażeń i niespodzianek! To czas dla osób lubiących naukę, sztukę, ciekawostki i eksperymenty. Celem imprezy jest zbliżenie młodych naukowców, społeczeństwa, młodzieży szkolnej i nie tylko do spotkania oraz poznania wielu interesujących i nurtujących zagadnień z dziedziny nauk ścisłych i nie tylko. A wszystko to w atmosferze zabawy.

Dla każdego uczestnika Nocy Nauki przygotowano możliwość wyboru czterech form zajęć z obszernej 24 - punktowej listy. Zajęcia odbywały się według ścisłego harmonogramu z 10 minutowymi przerwami.

Uczniowie podzieleni na mniejsze grupy o godzinie 19.30 wyruszyli na niezapomniane i niezwykłe, nocne zajęcia. Odbyliśmy balonową podróż i poznaliśmy tajniki lotów balonem z Aeroklubem – Poznań. Dowiedzieliśmy się co to jest ciecz nienewtonowską i przekonaliśmy się, że można po niej chodzić. Poznaliśmy niezwykły świat chemii i fizyki. Pod okiem studentów z UAM z Wydziału Biologii z Poznania robiliśmy wodne eksperymenty i braliśmy udział w warsztatach laboratoryjnych „Czy masz PecHa?”. Niektórzy zrobili sobie zegar na płycie winylowej na warsztatach TIK-TAK i kolorowe, pachnące mydełka oraz sól do kąpieli, na warsztatach „Rączka rączkę myje”. Każdy znalazł coś dla siebie i wszyscy jednym chórem stwierdzili, że za rok chcą tam wrócić. Na koniec wzięliśmy udział w pokazie niesamowitych wybuchów i ognia. Choć zmęczeni, ale napełnieni nową wiedzą wróciliśmy do Lipna, gdzie czekali stęsknieni rodzice.

I.Kaczmarek, K.Frach, S.Wagner

nocsrem2018

 

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.