foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Segregacja śmieci jest niezwykle ważna dla naszego środowiska. Dnia 25 maja 2018 roku uczniowie klas IV spotkali się z panią Basią z Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego, która przygotowała pogadankę, dotyczącą segregacji odpadów. Czwartoklasiści zebrali się w pracowni przyrodniczej, gdzie wysłuchali ciekawie przygotowanej prelekcji na temat segregacji. Dzieci obejrzały prezentację, dzięki której utrwaliły swoją wiedzę na temat recyklingu. Dowiedziały się również, czym są odpady niebezpieczne i w jakich punktach można je bezpłatnie oddać.

Czwartoklasiści usłyszeli też, jak długo rozkładają się, m.in. plastikowe butelki, szkło, czy karton po soku. Jest to bardzo czasochłonny proces, pozostawiający wiele szkód w środowisku. Zaśmiecanie lasów lub wód powoduje nieodwracalne szkody, nie tylko dla przyrody, ale również dla zdrowia. Ratunkiem dla Ziemi jest segregacja śmieci, która sprawia, że odpady dostają „nowe życie”. Wystarczy przetopić 35 plastikowych butelek, by otrzymać bluzę polarową.

Po części teoretycznej, pani Basia zaproponowała część praktyczną, czyli segregowanie odpadów. Z dużej walizki, która od początku wzbudzała ciekawość dzieci, wyjęła siatkę z odpadami i worki do recyklingu. W ćwiczeniu wzięło udział piętnaścioro dzieci. Wszyscy poradzili sobie z zadaniem.

Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał drobny upominek od firmy. Spotkanie było nie tylko miłe, ale i pozwoliło na usystematyzowanie wiedzy.

Katarzyna Zmysłowska

kacha1

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.