foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Brazilian Draughts World Championship Youth 2018 - Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w warcabach 64 polowe (klasyczne) - Izmir w Turcji 28.05-05.06.2018r w kurorcie Gumuldur okazały się dla zawodników UKS-u Roszada Lipno bardzo szczęśliwe.

Trójka naszych zawodników zdobyła 8 medali w tym 5 srebrnych i 3 brązowe.
Mateusz Wysokiński - junior do lat 10 zdobył 2 srebrne medale i 1 brązowy: III miejsce w grze klasycznej, II miejsce w grze aktywnej i II w grze błyskawicznej.

Dawid Franek - junior do lat 19 wywalczył 2 srebrne medale i 1 brązowy: II miejsce w grze klasycznej i aktywnej oraz III miejsce w grze błyskawicznej.

Filip Kujawa - junior do lat 16 zdobył 2 medale: II miejsce w błyskawicznej, III miejsce w grze aktywnej oraz wysokie czwarte miejsce w grze klasycznej.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. W mistrzostwach wystartowali zawodnicy i zawodniczki z krajów Europy i Azji. Reprezentacja Polski w sumie zdobyła w trzech turniejach (gra klasyczna, aktywna i błyskawiczna) 21 medali: 2 złote, 12 srebrnych i 7 brązowych.