foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach to założony w wyremontowanych, zabytkowych budynkach folwarcznych ośrodek, do którego udali się na szkolną wycieczkę uczniowie klasy 1 b i 3 b w dniu 18 czerwca 2018r.

           W tym miejscu czas się zatrzymał, mogliśmy więc zobaczyć najróżniejsze sprzęty dawnego gospodarstwa domowego oraz poznać warsztaty ginących zawodów. Trasa zwiedzania połączona była z zajęciami edukacyjnymi prowadzonymi na specjalnie przygotowanych stanowiskach - od kowala poprzez warsztat bednarsko - stolarski, szewski, stanowisko praczki, pszczelarza, warsztat wikliniarski do składu kolonialnego, wystawy urządzeń do przeróbki mleka i wyposażenia kuchni.

Tak więc, samodzielnie zrobiliśmy wiklinowy wózek, wykonaliśmy woskowe świece, przez chwilę byliśmy kowalem, praczką, szewcem...

W dawnym spichlerzu czekała następna atrakcja – wnętrze przypominające klasę lekcyjną z prawdziwymi ławkami sprzed lat i przyborami szkolnymi. Pisaliśmy na tabliczkach, gęsim piórem i piórem ze stalówką.

Atutem tej wycieczki było to, że mogliśmy dotykać, próbować jak działa, kręcić, pukać, przymierzyć,

a problemem, że wszyscy chcieli to robić!

Organizatorki: K. Frach, I. Kaczmarek i S. Głowacz

2018mniszki

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.