foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Na hipodromie w Racocie odbył się coroczny Bieg Olimpijski. W tym roku był on podwójnie wyjątkowy, bo odbywał się po raz dwudziesty piąty i został nazwany imieniem zmarłej niedawno Ireny Szewińskiej.

Bieg Olimpijski uświetnili swoją obecnością także olimpijczycy: Anita Włodarczyk, której przedstawiać nikomu nie trzeba; Andrzej Wróbel, trzykrotny mistrz olimpijski w lekkiej atletyce; Dariusz Woźniak złoty medalista z Barcelony w pięcioboju; Andrzej Głyda kościański olimpijczyk; Romuald Rasiak, paraolimpijczyk, siatkarz; Tadeusz Kulczycki, lekkoatleta, Jaromir Radke olimpijczyk, łyżwiarz. Nie zabrakło też przedstawicieli władz samorządowych i centralnych oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Zanim jednak bieg wystartował na maszty wciągnięto flagi olimpijską i Szkolnego Związku Sportowego "Jantar", a także zapalono znicz olimpijski, czego dokonał Jaromir Radke. W końcu uczestnicy przeszli na start i nie byli to tylko biegacze, ale także kijkarze, czy spacerowicze, nawet rodziny z dziećmi w wózkach. Wiele osób, zwłaszcza dzieci i młodzież szkolna, przyjechali z dalszych zakątków Wielkopolski, a nawet z innych województw. Jak się okazało linię mety przekroczyło 2200 osób.

Nie mogło zabraknąć tam również ekipy z Zespołu Szkół w Lipnie wraz z opiekunami, którzy w wyśmienitych humorach pokonali dystans 5 km. Na koniec odbył się piknik, a także rozlosowano nagrody. Wszystkim uczniom biorącym udział w tych zawodach serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.

Kinga Stachowiak, Andrzej Fularz, Dariusz Podgórski

biegr

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.