foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

         O współczesnych zagrożeniach i konsekwencjach łamania prawa opowiadała dziś w Zespole Szkół w Lipnie Anna Maria Wesołowska. Sędzina, znana z telewizyjnego programu, najpierw spotkała się z młodzieżą, a później poprowadziła wykład dla wszystkich mieszkańców. Wizyta odbyła się w ramach I Gminnego Spotkania Specjalistycznego pt. „Dzieci i rodzice - wspólna przygoda”.

Anna Maria Wesołowska opowiadała młodzieży o współczesnych zagrożeniach: używkach, zbyt wczesnej inicjacji seksualnej czy Internecie, który staje się coraz bardziej niebezpieczny. Nie zabrakło przykładów z wieloletniej praktyki zawodowej, w trakcie której Wesołowska wydała wiele wyroków skazujących na karę dożywocia. Zachęcała do założenia w szkole kącików prawnych, czyli miejsca, gdzie będzie można umieszczać informacje, przepisy, regulacje, a także spostrzeżenia i problemy, które dotyczą dnia codziennego szkoły. (…)

         Następnie Anna Maria Wesołowska o współczesnych zagrożeniach rozmawiała z rodzicami i wszystkimi chętnymi mieszkańcami. Z kolei od 16.00 swój wykład na temat o tym jak rozmawiać z dzieckiem poprowadzi terapeuta Tomasz Świtek.

/tekst: elka.pl/

wesolowska

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.