foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Nasza szkoła już od kilku lat uczestniczy w programie "Owoce w szkole”. W tym roku szkolnym dołączyli do niego nowi uczniowie - pierwszaki.

Głównym celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania. Ważne jest, aby dzieci zrozumiały, że warzywa i owoce są niezbędne w ich diecie jako źródło cennych witamin, błonnika pokarmowego i składników mineralnych.

Uczniowie klasy I B postanowili udowodnić, że jedzenie warzyw i owoców wcale nie musi być karą, a posiłki przygotowane w oparciu o warzywa i owoce – bardzo smaczne. Poza tym przygotowanie kolorowych surówek to wielka przyjemność – zwłaszcza, gdy uczniowie robią je wspólnie w klasie.

Dnia 3 października pierwszaki samodzielnie wykonały jesienne, zdrowe surówki. W tym dniu w naszej sali unosiły się zapachy przyniesionych przez dzieci warzyw i owoców niezbędnych do wykonania surówek. Po umyciu rąk, założeniu fartuszków dzieci zamieniły się w małych kucharzy. Wszyscy z wielkim entuzjazmem przystąpili do pracy. Przy pracy przestrzegali zasad bezpieczeństwa i higieny. Na koniec odbyła się degustacja. Apetyty dopisywały. Pamiętaliśmy o kulturze i dobrych manierach.

Wychowawca klasy I B: Izabela Kaczmarek

kl1kucharz

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.